Грип та ГРВІ: медики розповіли про ситуацію на Вінниччині

Грип та ГРВІ: медики розповіли про ситуацію на Вінниччині

Грип та ГРВІ: медики розповіли про ситуацію на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

На Вінниччині рівень захворюваності на грип та ГРВІ — низький. Про це Cуспільному у телефонній розмові розповів епідеміолог обласного лабораторного центру Олександр Загоруйко.

"Упродовж тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулися 5 тисяч 945 людей, серед захворілих 2 807 (47,2 %) дітей. Госпіталізували 279 людей, серед них 212 дитини. Зареєстрували один летальний випадок", — говорить Олександр Загоруйко.

За словами Олександра Загоруйка, кількість хворих на грип та ГРВІ може зрости у зв'язку з тим, що школярі повернулися на офлайн навчання.

У Якушинецькому центрі первинної медико-санітарної допомоги пацієнтів приймає 21 сімейний лікар. Із медиками декларації підписали понад 23 тисячі вінничан, говорить медична директорка Юлія Гарлінська. За її словами, 70 % звернень до лікарів тепер із ознаками гострої респіраторної інфекції.

"Ситуація зараз із грипом напружена по закладу, відсотків 70 % від звернень це пацієнти з вірусною інфекцією. Діти страждають більше, тяжче. Намагаємося усіх їх вести амбулаторно. Раніше не розмежовували Ковід і грип. Зараз, коли робимо тести, то коронавірус не підтверджується, а підтверджується грип. Він зараз вийшов на перший план. Ознаки ГРВІ виходять на перший план", — говорить Юлія Гарлінська.

Вознюк
Фото: Суспільне Вінниця

Кількість пацієнтів із ознаками грипу та ГРВІ від початку 2023 року збільшилася, каже сімейна лікарка Аліна Лісна.

"Минулого року більший акцент був на коронавірус, зараз це грип. Даємо направлення на лабораторію, де можна провести експрес-тест на ковід чи на грип. Більше зараз типу "А", — каже Алані Лісна.

Вознюк
Фото: Суспільне Вінниця

Симптоматика гострої респіраторної інфекції дещо змінилася, за словами лікарки. Тепер пацієнти хворіють довше, почастішали випадки ускладнень через супутні паталогії. Тому, із візитом до лікаря краще не зволікати .

"Як правило, це коротка, але висока лихоманка, болі у м'язах, сильні болі в очах, біль у горлі, напружений кашель. Також зараз переважають ураження шлунково-кишкового тракту, іноді проносу, кишкових розладів, хворіють від 3 до 7 днів. А люди із супутніми патологіями, або дітки, можуть хворіти ще довше", — розповідає Алані Лісна.

У щеплених пацієнтів захворювання перетікає здебільшого у легкій формі, говорить медична директорка Юлія Гарлінська. Від ГРВІ у закладі імунізують двома безкоштовними вакцинами Джісі флю і Ваксігрип.

"Вакцинація для дітей до 9 років проводиться двічі з інтервалом у чотири тижні, дорослим і після 9 років вперше однократно. Але в подальшому рекомендуємо щорічну вакцинацію. Найкращий час для вакцинації кінець вересня жовтень для того, аби 5 тижнів були в запасі, аби виробився імунітет у тих, хто вакцинований. Вони легко переносять хворобу без госпіталізації, аби при контакті із хворим не заразитися", — каже Юлія Гарлінська.

Вознюк
Фото: Суспільне Вінниця

Вінничан просять не нехтувати власною безпекою, вакцинуватися , тепло одягатися, носити маски, дотримуватися безпечної відстані та частіше мити руки.

Читайте також

  • Можна приносити харчі і взяти опікунство: вінницький зоодворик розпочав акцію "Тваринкам на підтримку"
  • У Вінниці тимчасово обмежать рух вулицею Костянтина Василенка

На початок