На Дніпропетровщині виплати переселенцям у 2023 році продовжать автоматично

На Дніпропетровщині виплати переселенцям у 2023 році продовжать автоматично

На Дніпропетровщині виплати переселенцям у 2023 році продовжать автоматично
Полтавська ОВА

Виплати внутрішньо переміщеним особам на Дніпропетровщині у 2023 році продовжать автоматично. Про це під час брифінгу повідомила заступниця голови обласної військової адміністрації Ольга Горб.

За її словами, згідно з постановою Кабінету міністрів у листопаді 2022 року на період дії воєнного стану надання державної соціальної допомоги, пільг та виплат внутрішньо переміщеним людям продовжуватися автоматично. Проте виплати стосуватимуться людей, які проживають на територіях, де ведуться бойові дії або є окупованими.

"Інакше переміщеним особам потрібно було б звертатися з новими заявами для поновлення своїх довідок з 1 січня 2023 року, дана ситуація могла б привести до черг та навантаження на органи соцзахисту, тому питання було урегульоване", – повідомила Ольга Горб.

Наразі на території Дніпропетровщини проживає 365 тисяч внутрішньо переміщених людей. 254 тисячі переселенців отримали допомогу, це більше 6 мільярдів гривень.

Також Ольга Горб заначила, що у 2023 році розмір виплат не зміниться. Особи з інвалідністю та діти отримуватимуть 3 тисячі гривень, всі інші – 2 тисячі гривень.

У разі неотримання допомоги варто звернутися до органів соцзахисту за місцем тимчасового перебування.

Переселенці, котрі раніше не отримували таку виплату від держави, можуть її оформити. Зробити це можна у центрах адмінпослуг, управліннях соцзахисту, сільських чи селищних радах. А ще – через додаток «Дія». Та спочатку слід стати на облік як внутрішньо переміщена особа і написати заяву на допомогу.

Читайте також

Консультація юриста, психолога та гуманітарна допомога: у Дніпрі відкрився соціальний центр для переселенців

У Дніпрі на благодійному "забігу миколайчиків" збирали кошти для допомоги дітям без батьківської опіки

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок