Російські окупанти позбавили доступу на ЗАЕС 1500 працівників

Російські окупанти позбавили доступу на ЗАЕС 1500 працівників

Російські окупанти позбавили доступу на ЗАЕС 1500 працівників
Запорізька АЕС 17 жовтня 2022 року, фото: AP

В тимчасово окупованому місті Енергодар Запорізької області російські окупаційні війська позбавили майже 1500 працівників Запорізької атомної станції перепусток та доступу на підприємство.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

"Майже 1500 працівників Запорізької АЕС, які відмовилися отримувати російські паспорти та підписувати договір із Росатомом, позбавлені перепусток та доступу на підприємство".

Окупанти шукають нових працівників для Запорізької атомної станції на території РФ та готують житловий фонд для майбутніх працівників шляхом так званої “націоналізації” квартир місцевих жителів, які виїхали, додає Генштабу ЗСУ.

Як раніше повідомляло Суспільне, в місті Енергодар російські окупаційні війська примусили близько 3000 працівників ЗАЕС отримати російські паспорти.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 28 листопада прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що відведення військ Росії з території Запорізької атомної електростанції не буде.
  • 2 грудня очільник МАГАТЕ Рафаель Гроссі розповів, що агентство сподівається досягти домовленості з Росією та Україною про створення захисної зони на Запорізькій атомній електростанції до кінця року
  • 5 грудня речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що про вихід російських військових із Запорізької АЕС "не може бути і мови".
  • 10 січня виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання Олег Коріков повідомив, що російські військові використовують Запорізьку АЕС як військову та ремонтну базу

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок