Виплати для породіль Івано-Франківської громади у 2023: чому запроваджують та хто може отримати

Виплати для породіль Івано-Франківської громади у 2023: чому запроваджують та хто може отримати

Виплати для породіль Івано-Франківської громади у 2023: чому запроваджують та хто може отримати
Фото: Unsplash/Picsea

Програму фінансової підтримки для батьків, чиї діти народяться у 2023 році, розробляють медики та представники департаменту соцполітики Івано-Франківської міськради. Отримати до 50 тис. грн зможуть тільки жителі Івано-Франківської громади. Про це у коментарі Суспільному повідомила керівниця міського перинатального центру Марія Бойко.

За її словами, таку програму запроваджують через зменшення народжуваності у громаді. Марія Бойко каже: кількість народжених дітей упродовж 2022 суттєво зменшилася у порівнянні із минулими роками. У 2020 році у Франківську народилися 2 093 дитини, у 2021 — 1 963, а упродовж 2022 — 1 746.

"На жаль, війна не сприяє тому, щоби тенденція змінилася. Бо зараз ми мали у листопаді дев'ять місяців, відколи розпочалася війна, і в нас практично в листопаді була найнижча народжуваність за цілий рік. В нас були такі дні, що не народжувалася жодна дитина", — розповідає керівниця Івано-Франківського міського перинатального центру Марія Бойко.

Голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук повідомила у Telegram-каналі, що у 2022 році на Івано-Франківщині народилася майже тисяча діток, батьки яких переїхали на Прикарпаття з інших областей України через повномасштабне вторгнення російських окупантів. Загалом на Прикарпатті народилися майже 9,5 тисяч немовлят. Це — на тисячу менше, аніж у 2021 році. Про це свідчать дані Головного управління статистики в Івано-Франківській області.

Зранку 10 січня міський голова Руслан Марцінків анонсував, що породіллям з Івано-Франківської територіальної громади, які народять дітей у 2023 році у міському пологовому, виплачуватимуть одноразову допомогу 20 тис. грн. Якщо тато або мама немовляти — військовослужбовці, вони отримають 50 тис. грн.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок