Через тендерний скандал, в якому фігурував радник Живицького, поліція Сумщини відкрила кримінальне провадження

Через тендерний скандал, в якому фігурував радник Живицького, поліція Сумщини відкрила кримінальне провадження

Поліція відкрила кримінальне провадження через тендерний скандал, в якому фігурував радник голови Сумської ОВА Дмитра Живицького. Мова йде про Олександра Безніса.

Сумська журналістка Олена Адаменко 28 грудня 2022 року на своїй сторінці у Facebook оприлюднила аудіозапис з частиною розмови де, як стверджує Олена, радник голови обласної військової адміністрації втручається в організацію тендерів на утримання доріг.

Зараз Олена Адаменко говорить: 9 січня її, у якості свідка, викликав слідчий поліції через її пост у Facebook від 28 грудня. У пості аудіозапис частини розмови сумських чиновників. На них, начебто, радник голови обласної військової адміністрації Олександр Безніс погрожує працівникам держпідприємства "Дороги Сумщини", яке займається закупівлею робіт. Мова про 10,5 млрд грн на утримання доріг Сумщини.

"Мені відомо, що підприємство ТОВ "Дорком Холдинг", з яким ДП "Дороги Сумщини" уклали декілька договорів, на виконання робіт і сплатили вже гроші, що контактним номером цього ДП "Дорком Холдинг" у системі "Прозорро" значиться лише один номер контактного телефону і це номер саме Олександра Безніса. Тобто, радник голови ОВА приходить в державне підприємство, втручається в організацію проведення тендерів, просить внести дискримінаційні умови і, на мою думку, він має явний конфлікт інтересів", - розповіла Олена Адаменко.

Через тендерний скандал, в якому фігурував радник Живицького, поліція Сумщини відкрила кримінальне провадження
Олександр Безніс. Фото з Facebook

Також, як стало відомо журналістам Суспільного, голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький 20 грудня видав розпорядження про дозвіл на виїзд за кордон свого радника. "Підставою для погодження виїзду за кордон став лист громадської організації "Блок активної молоді", головою якої є сам Олександр Безніс. Тобто, він сам собі по суті написав листа: я такий волонтер, хочу виїхати за кордон, щось там привезти. Він отримує зарплату, він офіційний радник голови військової адміністрації, йому на місяць дозволи виїзд за кордон, щоб привезти якусь гуманітарку, при тому, ми знаємо випадки, коли дійсним волонтерам відмовляють у праві виїзду за кордон", - говорить Олена Адаменко.

В поліції кажуть, що відкрили кримінальне провадження. "За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 191 Кримінального кодексу України "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем". Досудове розслідування триває", - сказав начальник відділу комунікації Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

Мирослав Завальний – директор держпідприємства "Дороги Сумщини" в інтерв’ю Суспільному підтвердив те, що радник голови військової адміністрації намагався втрутитися в діяльність їхнього підприємства і погрожував його підлеглим.

30 грудня 2022 року в інтерв’ю Суспільному заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олег Клименчуков розповідав, що в адміністрацію на початку вересня почала стікатися інформація про правопорушення та зловживання керівника ДП "Дороги Сумщини". Тоді було підписано розпорядження про внутрішній аудит підприємства. "Всі дані, які ми зібрали, ми сьогодні передали в національну поліцію, в управління стратегічних розслідувань та прокуратуру", - розповів чиновник.

Для перевірки роботи директора держпідприємства "Дороги Сумщини" в обласній військовій адміністрації провели аудит підприємства, службове розслідування і як результат: оголосили Мирославу Завальному дві догани, а щодо скандалу з аудіозаписами — видали розпорядження про створення робочої групи без дати кінцевого терміну її роботи.

Кореспонденти Суспільного намагалися зв'язатися з радником голови обласної військової адміністрації Олександром Безнісом. Його телефон був поза зоною досяжності. Утім, Суспільне залишає за Олександром Безнісом право висловити свою позицію.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок