В Україні за добу під час пожеж загинули 12 людей — ДСНС

В Україні за добу під час пожеж загинули 12 людей — ДСНС

В Україні за добу під час пожеж загинули 12 людей — ДСНС
Фото: УНІАН

З початку нового року в Україні сталося 838 пожеж. Серед основних причин: порушення правил поводження з вогнем.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій повідомили, що лише минулої доби, 8 січня, вогнеборці ліквідували 132 пожежі, з них 100 — у житловому секторі. Загинуло 12 людей, постраждало — 6.

"Основні причини пожеж: порушення правил улаштування та експлуатації електрообладнання, пічного опалення, а також необережне поводження з вогнем. Крім цього, пожежі у приватному секторі часто виникають через перенавантаження електромережі", — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Як зігрітися у квартирі без світла та опалення

Як безпечно користуватися генератором, газовим пальником і буржуйкою

За словами начальника відділу контролю за системами протипожежного захисту Олександра Стадніка, генератори категорично заборонено розміщувати в житлових будинках та приміщеннях, що з ними сполучені. Генератор не можна використовувати під дощем, снігом та в умовах високої вологості, забороняється торкатися його вологими руками. Не можна використовувати генератор поблизу легкозаймистих газів, рідин або пилу. Всі підключення генератора до мережі мають бути виконані сертифікованим електриком. Також обов’язково слід заземлити генератор, якщо обладнання цього потребує — відповідні вказівки будуть розміщені в інструкції.

За словами начальника відділу контролю за системами протипожежного захисту Сергія Жебрака, популярністю серед українців користуються портативні, туристичні газові мініплити та пальники. Правила безпечного їхнього використання прописані виробником в інструкції для споживача, говорить Жебрак, основне — не допускати витоку газу з балона, перевіряти цілісність балона мильним розчином, тримати балон подалі від опалювальних приладів, прямих сонячних променів. Водночас зафіксовані випадки, коли портативні газові балони вибухали через те, що їх використовували на електроплиті, коли вимикалось електропостачання, а балон не прибирали після відновлення електроживлення.

Також українці частіше почали використовувати металеві печі — так звані буржуйки. Зі слів Сергія Жебрака, буржуйки необхідно встановлювати на вогнетривку основу — наприклад, цегляну. Легкозаймисті предмети та матеріали повинні бути на відстані не менше одного метру від плити й труби для відводу продуктів горіння. Також забороняється сушити на буржуйці дрова, одяг тощо.

Читайте також

Вимикати з розеток чи ні. Що робити із побутовою технікою під час відключення електроенергії

На початок