Волонтери зареєструють "Харків Залізобетон" як торговий знак: історія створення логотипа

Волонтери зареєструють "Харків Залізобетон" як торговий знак: історія створення логотипа

Волонтери зареєструють "Харків Залізобетон" як торговий знак: історія створення логотипа
Логотип "Харків Залізобетон". Фото: Суспільне Харків

Логотип з написом "Харків Залізобетон" волонтери зареєструють як торгову марку. Продавати речі з цим лого почали після початку повномасштабної війни, щоб допомагати українським військовим.

Автор малюнку "Харків Залізобетон" — художник Патрік Кассанеллі. Каже, ідея з’явилася, коли він був вдома, а поряд із будинком розривалися російські снаряди.

"Харків Залізобетон"
Логотип "Харків Залізобетон". Фото: Суспільне Харків

"Пішов у ванну і перед дзеркалом воно якось само взялося і придумалося — така фраза: "Харків Залізобетон". Досить небагато знакових споруд, із якими можна асоціювати місто. У нас їх настільки мало, що на мій смак, з того, що я можу показати, є тільки Держпром", — каже Кассанеллі.

Патрік Кассанеллі
Автор логотипа "Харків Залізобетон" Патрік Кассанеллі. Фото: Суспільне Харків

Логотип створював відповідно до сучасної геральдики, каже Патрік: "П'ятикутник у сучасній військовій геральдиці — це символ фортеці".

Навесні 2022 року Касанеллі та його друзі-волонтери почали продавати одяг із написом "Харків Залізобетон", щоб допомагати військовим. Зібрали близько 3 мільйонів гривень, які витратили на автівки, генератори та інші запити бійців, говорить музикант Василь Рябко.

Василь Рябко
Музикант та волонтер Василь Рябко. Фото: Суспільне Харків

"Цей мерч тільки пінгвіни в Антарктиді не носять. Ми рахували, що на всіх континентах носять. Там є емблема 227 батальйону ТрО. У цьому батальйоні служить наш барабанщик", — розповідає музикант.

Торік у грудні волонтери подали заявку на реєстрацію товарного знаку "Харків Залізобетон", каже Рябко.

"Ми побачили, що просто дуже багато людей намагаються мавпувати цей бренд, тому що він завірусився. І зараз дуже багато людей намагаються тупо вкрасти й на цьому заробити грошей", — говорить музикант.

Волонтери зареєструють "Харків Залізобетон" як товарний знак
Логотип "Харків Залізобетон". Фото: Суспільне Харків

Для волонтерських організацій реєстрація товарного знаку — звична практика. Процедура тривала — від 6 місяців до 2 років, але дієва для захисту авторських прав, каже юрист Роман Чумак.

"З моменту реєстрації ніхто інший не має право використовувати таке найменування без згоди власника відповідної торгової марки або торгового знака. За незаконне використання торгового знаку передбачена відповідальність: є адміністративна — це невеликий штраф, від 510 гривень, — і кримінальна відповідальність", — каже юрист.

За словами Чумака, кримінальне покарання — це штраф до 68 тисяч гривень або позбавлення права займатися певною діяльністю. А от для покупців такої продукції відповідальність перед законом не передбачена.

Що відомо

  • Виставка "Харків — Залізобетон" влітку та восени 2022 року працювала у Львові та Ужгороді.

Читайте також

Харківський дизайнер робить предмети інтер'єру з російських боєприпасів та шоломів

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок