Бої на Луганщині тривають попри оголошене РФ "різдвяне перемир’я" — британська розвідка

Бої на Луганщині тривають попри оголошене РФ "різдвяне перемир’я" — британська розвідка

Бої на Луганщині тривають попри оголошене РФ "різдвяне перемир’я" — британська розвідка
. Кремінна, Луганщина. Фото: Facebook/Кремінська міська рада

Попри "припинення вогню", оголошене Росією на Різдво, у лісах поблизу Кремінної Луганської області тривають бої Сил оборони з російськими збройними формуваннями.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"У період православного Різдва бойові дії продовжилися на звичайному рівні. Одна з найзапекліших ділянок — довкола міста Кремінна Луганської області", — йдеться у повідомленні.

Як зауважують у відомстві, впродовж останніх трьох тижнів бої навколо Кремінної зосереджувалися у густолісистій місцевості на захід від міста.

"Оскільки хвойний ліс забезпечує певне прикриття від спостереження з повітря навіть взимку, обидві сторони, ймовірно, намагаються точно скорегувати артилерійський вогонь", — зазначається в дописі.

При цьому типовою особливістю боїв у лісах є те, що участь вони переважно зводяться до зіткнень пішої піхоти, часто на короткій дистанції.

У міністерстві припускають, що російське командування, швидше за все, розглядатиме тиск навколо Кремінної як загрозу для правого флангу свого Бахмутського сектора, який вони вважають ключовим для будь-якого майбутнього просування з метою окупації решти Донецької області.

Що відомо про "різдвяне перемир’я"

Раніше російський патріарх Кирило закликав до нібито "різдвяного перемир'я" з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня. Згодом стало відомо, що президент Росії Володимир Путін доручив російським військовим припинити ведення бойових дій на території України із 6 по 7 січня.

"Путін доручив запровадити режим припинення вогню по всій лінії бойового зіткнення сторін в Україні з 12:00 за московським часом 6 січня до 24:00 7 січня", — йдеться у повідомленні.

РФ звернулись до України із закликом здійснити аналогічний крок зі свого боку.

"Виходячи з того, що в районах бойових дій проживає велика кількість громадян, які сповідують православ'я, закликаємо українську сторону оголосити режим припинення вогню та дати можливість їм відвідати служби у Різдвяний святвечір, а також у День Різдва Христового", — зазначили у Кремлі.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Росія має залишити окуповані території і таким чином почнеться "тимчасове перемирʼя". Про це повідомили Суспільному в ОП.

"Безперечно, це виключно пропагандистський жест. І нічого більше. Росія всіляко намагається хоча б на якийсь час знизити інтенсивність боїв та інтенсивність ударів по своїх логістичних центрах для того, щоб отримати час на проведення додаткової мобілізації, будівництво масштабних укріплень на захоплених територіях та перегрупування армії. Це не вдалося зробити тими чи іншими військовими способами. Тому в хід пішли стандартні інформаційні хитрощі. Крім того, Росія хоче показати нібито "гуманістичні підходи у війні" і спробувати переконати європейців, щоб вони почали тиснути на нас. Завдання одне: «негайний стіл переговорів, прийняття російського ультиматуму, нова лінія розділення». Ось цинічний зміст вказівки Путіна про «тимчасове припинення вогню». Банальний прийом. У цьому немає найменшого бажання припинити війну. Тим більше нагадаю, що тільки Росія атакує ракетами/дронами цивільні об'єкти, включно з місцями релігійних обрядів, і робить це саме у святкові різдвяні дні. Тому ще раз: не потрібно реагувати на свідомо маніпулятивні ініціативи керівництва РФ", — зазначив він.

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 5 січня також прокоментував заяву президента РФ Путіна про перемир'я на Різдво. Зеленський заявив, що у Росії хочуть використати свято як прикриття, аби призупинити просування українських військ, хоча раніше на пропозицію української сторони про відведення військ у РФ не погодилися.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) переконаний, що заява Путіна про припинення вогню військами РФ на Різдво є інформаційною операцією, спрямованою на завдання шкоди репутації України. Також ISW вважає, що Путін міг домагатися 36-годинної паузи для російських військ, щоб дати їм можливість відпочити, відновити сили і переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на критичних ділянках фронту.

Читайте також

США оголосили рекордний пакет військової допомоги, обстріли Херсона перед Різдвом. 318 день війни. Онлайн

На початок