З Луганщини вивезли 300 дітей на "лікування" до Москви — Луганська ОВА

З Луганщини вивезли 300 дітей на "лікування" до Москви — Луганська ОВА

З Луганщини вивезли 300 дітей на "лікування" до Москви — Луганська ОВА
Дитяча іграшка на землі. AP

За неофіційною інформацією адміністрації Москви, у лікарнях міста знаходиться начебто на лікуванні 300 дітей з окупованих територій Луганщини.

Про це повідомила пресслужба Луганської обласної військової адміністрації.

"Це офіційні дані від керівництва цього міста. Важко уявити, скільки дітей з нашого регіону під приводом госпіталізації депортовано в інші населені пункти РФ", — повідомили у пресслужбі.

За інформацією Луганської ОВА, восени 2022 року у населених пунктах окупованої Луганщини медики з Росії проводили медогляди дітей. У деяких випадках вчителі збирали з батьків гроші для проведення такого обстеження.

Після 300 дітей, у яких нібито виявили серйозні травми окупанти доправили до лікарень Москви.

"А потім пацієнтів за допомоги спецтранспорту чи санітарної авіації доставили до Москви, де вони продовжили проходити лікування та реабілітацію. До приходу окупантів діти та батьки навіть не здогадувалися про свій тяжкий стан", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про депортацію дітей з окупованих територій Донеччини та Луганщини

  • За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96.
  • Окупанти на новорічні свята вивезли з тимчасово окупованої Горлівки понад 400 дітей, для проведення проросійської пропаганди.
  • В Україну повернули 11 річного Марка та 18-річного Данила. Марка окупанти утримували в окупованому Торезі, а Данила — на території РФ.
  • З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.
  • Російські окупанти з Луганщини вивезли ще 76 дітей-сиріт до Московської області. Всіх планують передати до родин у чотирьох регіонах РФ.
  • Російські окупанти незаконно вивезли ще 135 дітей з окупованих районів Донеччини до РФ. Серед вивезених дітей є трирічна дівчинка з Маріуполя.
  • 19 березня російські окупаційні війська незаконно вивезли на територію Російської Федерації 2389 дітей, які знаходилися в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок