Як Сили оборони використовуватимуть бронетехніку від США, Франції та Німеччини. Розповідає експерт

Як Сили оборони використовуватимуть бронетехніку від США, Франції та Німеччини. Розповідає експерт

Ексклюзивно
Як Сили оборони використовуватимуть бронетехніку від США, Франції та Німеччини. Розповідає експерт
Бойова броньована машина M2 Bradley. Фото: Getty Images

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в ефірі телемарафону Суспільного розповів, що броньована техніка, яку Україна отримає від США, Німеччини та Франції призначена для транспортування піхоти і буде корисна на всіх напрямках.

"Це відділення 10-12 людей повністю екіпірованих, гармата калібру приблизно 7,62 мм, яка може вести, крім того, протитанкові керовані ракети. Недарма називають їх “вбивцями танків” — вони є швидкими, маневреними, можуть доставляти конкретний підрозділ на лінію вогню", — розповів Кузан.

Він наголосив, що мобільність — це особливо корисна характеристика саме в умовах степу, "де не можна просто ховатися і поступово переміщатися за природними чи будівельними перепонами, де все видно".

"Тому потрібно дуже швидко перекидати сили, засоби і завдавати вогневе ураження противнику. Ось тому все, що дають нам американці, німці, французи, буде в умовах нашої війни випробовуватися нашими Силами оборони, і Україна покаже клас", — зауважив голова Українського центру безпеки.

Він розповів, що кардинальної відмінності між Bradley та Marder немає. Єдине, що у Bradley посилений захист саме від мін: посилений кліренс, динамічна броня. Але загалом це все машини одного класу. Є певні технічні особливості, але вони не відіграють особливої ролі.

"Може бути корисна на всіх напрямках, тому що обстріл з такої крупнокаліберної гармати (що є на цих БМП — ред.) і ворожої техніки, і навіть ворожих позицій — це те, що нам сьогодні потрібно практично на всіх ділянках фронту. Така зброя здатна прикривати наступ нашої піхоти, іншої техніки. А маневреність — це основна перевага цієї зброї для того, щоб швидко перекидати з одного напрямку на інший", — підсумував він.

Читайте також: БМП Bradley та Marder: яка специфіка цих бойових машин піхоти

Що відомо про наміри передати Україні бронетехніку

США мають намір постачати Україні БМП Bradley, а Німеччина — БМП Marder. Також обидві країни планують тренувати українські війська на відповідних системах.

Раніше стало також відомо, що Франція передасть Україні броньовані машини AMX-10RC та Bastion.

На початок