“Це абсолютна спекуляція”: голови громад Одещини відповіли на закиди Болгарії

“Це абсолютна спекуляція”: голови громад Одещини відповіли на закиди Болгарії

“Це абсолютна спекуляція”: голови громад Одещини відповіли на закиди Болгарії

Голови громад Болградського району засудили намагання болгарського парламенту втрутитись у внутрішні справи України та завадити адміністративній реформі. Про це вони заявили під час публічного звернення в Українському кризовому медіа центрі.

За словами засновника громадської організації "Центр розвитку Бессарабії" Віктора Куртєва, план щодо створення в Болградському районі п’яти об’єднаних територіальних громад не ідеальний, але "цілком перспективний та нормальний". Натомість звернення парламенту Болгарії, на думку Куртєва, призвело до появи численних маніпуляцій.

“Це великий шлях, який ми всі подолали разом. Південь України – це багатонаціональний край. І у нас немає жодних проблем. Україна – дуже толерантна держава, і Україна – це не тільки болгари. Це гагаузи, албанці, інші національності. Ми досягли консенсусу, затвердили цей план і погодили його на всіх рівнях. Варто розуміти, що у нашому районі проживає близько 30 тисяч болгар. Але це не “контрольний пакет”. Болгарські села є й в інших районах. Меседжі Болгарії – це абсолютна спекуляція”, – запевнив Куртєв.

У тому, що рішення про створення п’яти ОТГ було погоджено більшістю населення переконаний і начальник фінансового управління Болградської райдержадміністрації Валерій Абаджиєв. На його думку, заяви парламенту Болгарії – це провокація.

“Ми вирішили всі проблемні питання, зустрічалися з політиками, сперечалися, владнали всі суперечності і тут виникають якісь незрозумілі дії. Це нас схвилювало. Ми зібралися, аби запевнити: рішення про ОТГ погоджені на абсолютно всіх рівнях”, – розповів Абаджиєв.

Утім рішення про поділ району дійсно був непростим. Про це розповіла голова Каракуртської сільської ради Олена Жечева. За її словами, частина людей сприйняла ідею децентралізації "доволі неоднозначно".

“Я не можу сказати, що всі 100% людей були цьому раді та думають однаково. Але можу запевнити: коли всі зрозуміли, що реформа відбудеться, небайдужі мешканці прийшли на обговорення. І ми більшістю голосів вирішили приєднатися до Василівської сільської ОТГ”, – повідомила Олена Жечева. Вона також додала, що теза Болгарії про нібито спробу роз’єднати болгарську діаспору – помилкова. Оскільки, за словами Жечевої, люди самостійно зробили свій вибір і готові бути прикладом того, як люди різних національностей живуть разом.

Аналогічну думку висловив і голова Василівської сільської ради Петро Бойчев. З його слів, населення легко сприйняло перший етап децентралізації, однак на етапі адміністративно-територіального поділу почалися проблеми.

“Звісно, що всі раділи фінансовій частині. Почали надходити кошти, всі були задоволені. А коли дійшло до другого етапу, почався важкий та бойовий шлях. Нас ображали, вважали окупантами, агресорами. Але ми витримали. І зараз Болградський район живе у мирі та злагоді”, – запевнив Бойчев

Натомість керівник робочої групи Болградської районної ради Микола Узун стверджує, що рішення про поділ району не було одностайним. Про це, за його словами, свідчать протоколи суспільних слухань, які проходили у селах.

«Усі проти того, аби Болградський район розпався. Ось тут в мене протоколи сільських рад, протоколи суспільних слухань у кожному селі. За деякими виключеннями, люди хочуть зберегтися у селі як вони до сих пір жили – громадами. На сьогодні по тій мапі можна сказати однозначно — ну як може село бути центром громади, якщо в ньому забезпеченість 20%», - прокоментував Микола Узун.

Нагадаємо, Болгарська влада закликала Україну не розділяти Болградський район Одеської області згідно із запланованою адміністративно-територіальною реформою. У відповідь Міністерство закордонних справ висловило протест щодо вимоги та назвало її "маніпулятивною".

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди