56 об’єднаних громад у проекті перспективного плану формування території Чернігівщини

56 об’єднаних громад у проекті перспективного плану формування території Чернігівщини

56 об’єднаних громад у проекті перспективного плану формування території Чернігівщини оригінал

56 об’єднаних громад у проекті перспективного плану формування території області. Його розробила облдержадміністрація. Як сказала директорка департаменту економіки і сільського господарства Олександра Хомик, найближчим часом проект направлять на затвердження до Кабміну.

«КабМіном вже чітко визначені критерії спроможності, які стосуються чисельності населення, кількості дітей шкільного віку, площі території громади, податкоспроможності і частки місцевих податків і зборів. Ми намагалися сформувати перспективний план так, щоб усі громади області відповідали критеріям спроможності», - сказала директорка департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександра Хомик.

Загалом на території області буде 18 сільських, 22 селищні і 16 міських громад. Дві об’єднані територіальні громади області будуть в межах міст - у Чернігові та Прилуках. За принципом один район одна громада, тобто повністю в межах теперішніх районів, в області сформують три ОТГ.

«Таких громад три. Це Новгород-Сіверська громада, це Сновська громада, яка вже фактично об’єднана, і, нажаль, це Варвинська громада, хоча в цьому районі фактично існують вже дві громади, але одну з них нічим підсилити», - каже Олександра Хомик.

На території Новгород-Сіверського району від початку децентралізації хотіли створити чотири об’єднані громади, потім дві, каже міський голова Олег Бондаренко. Створення в районі однієї громади вважає правильним рішенням. За його словами, збільшаться надходження від податків. Мінусами такого об’єднання Олег Бондаренко називає велику відстань між населеними пунктами і центром.

«Найбільша – це близько 65км до крайнього населеного пункту. І це буде ускладнювати надання соціальних послуг, надання допомоги мешканцям ну і плюс – здійснювати заходи з благоустрою», - сказав Олег Бондаренко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди