YouTube блокуватиме канали за фейки про COVID-19

YouTube блокуватиме канали за фейки про COVID-19

YouTube блокуватиме канали за фейки про COVID-19
Associated Press

Корпорація Google, якій належить найбільший відеохостинг YouTube, заборонила користувачам заливати на платформу відео з недостовірним контентом про COVID-19. Список заборонених тем компанія опублікувала в офіційному релізі.

На YouTube не можна додавати матеріали про коронавірусну інфекцію, які суперечать офіційним даним Всесвітньої організації охорони здоров'я або місцевим органам охорони здоров'я. Йдеться про контент за наступними темами: лікування, профілактика, діагностика, передача вірусу.

Адміністратори YouTube видалятимуть відео в яких глядачам радять лікувати коронавірус вдома, в яких ставиться під сумнів існування COVID-19, ролики із закликами лікувати інфекцію молитвами та обрядами, твердження про те, що ліки або вакцина від COVID-19 вже знайдені. Акаунти, що розміщували фейковий контент, будуть заблоковані після трьох попереджень.

Під заборону потрапили твердження, що коронавірус не є заразним, що він не поширюється в жаркому кліматі. Як приклад фейків, в Google привели матеріали про те, що люди певної національності або раси мають імунітет проти коронавірусу, заклики перевірити себе на коронавірус за допомогою затримки дихання, відео, в яких стверджується, що очистити повітря від інфекції можна, запускаючи феєрверки і твердження про те, що захворювання COVID-19 викликано випромінюванням від мережі 5G.

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочнеться другий етап пом'якшення обмежень.
  • Міжнародний Олімпійський Комітет ухвалив пакет допомоги в розмірі 800 млн доларів, який буде спрямований на організацію перенесених на рік Олімпійських ігор та підтримку олімпійського руху для виходу з "глобальної кризи".
  • Станом на ранок 21 травня в Україні зареєстрували 19 706 випадків коронавірусної інфекції, з них 476 — за останню добу.
На початок