Попри теплу зиму, стан сільськогосподарських посівів на Сумщині задовільний — науковці

Попри теплу зиму, стан сільськогосподарських посівів на Сумщині задовільний — науковці

Попри теплу зиму, стан сільськогосподарських посівів на Сумщині задовільний — науковці
Фото: Суспільне Суми

Попри незвичайно теплу середину зими на Сумщині, стан сільськогосподарських посівів задовільний. Погода поки що не вплинула на розвиток озимини. Про це Суспільному розповіли в інституті сільського господарства північного сходу НАН України. Чи вплинуть погодні умови на посіви надалі - у матеріалі Суспільного.

Цибуля, часник та петрушка починають сходити. Такої теплої зими, як ця, давно не було, говорить господар приватної садиби із села Сад Микола Бондаренко. Втім, він переконаний, що такі погодні умови не позначаться на рослинах негативно.

"Фруктові і ягідні дерева, хоч і тепла зима, але не було великих провокацій їхнього розвитку, і при цих морозах вони не постраждають. Ті рослини, які під зиму посаджені - часник, цибуля - вони теж, якщо десь і з'явились паростки, то не в такому вигляді, що можуть постраждати від морозу", - говорить він.

Попри теплу зиму, стан сільськогосподарських посівів на Сумщині задовільний — науковці
Фото: Суспільне Суми

За словами науковця Миколи Собка, аномально тепла температура грудня та початку січня практично не вплинула на озимину.

"Ті площі в господарствах, які були засіяні до 10 вересня, у хорошому стані", - говорить він.

Керівник інституту сільського господарства Віктор Кабанець вважає, що про результати впливу кліматичних умов на стан озимини говорити зарано. Слід врахувати, що лютий і березень можуть бути як сніжними, так і морозними.

"Загальні строки посівів з озиминою були затяжними - до 1 місяця - і це не дозволило рослинам ввійти у зиму у фазі кущення. Більшість посівів наразі знаходиться у фазі 2-3 листочків і у фазі проростання. Стан посівів на Сумщині можна вважати задовільним, але загальна площа посівів була зменшена: в середньому десь трохи більше 100 тисяч га зернових і колосових в області", - розповів він.

Надлишок вологи у вересні перешкоджав вчасному проведенню сівби озимих зернових культур, розповідає керівниця відділу агровиробництва управління агропромислового комплексу Сумської ОВА Марина Клименко. Кількість опадів була вищою за норму на 75,4 мм. Попри це, аграрії провели сівбу озимих культур і загрози озимині наразі немає.

Вона додала, що планували засіяти озимими 150 тис. га площ. Натомість засіяли 110 тисяч. Більшу частину цих площ займає озима пшениця.

Науковці стверджують: якщо в лютому та березні утримається погода без великих морозів, тепла та безсніжна зима не загрожуватиме врожаю озимих зернових.

Що відомо

  • З 5 січня у Сумській області очікується зниження температури, сніг та ожеледиця на дорогах.
  • У перші дні січня на Сумщині температура підвищувалася до +9, що є нетиповим для цієї пори року.

Читайте Суспільне Суми у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок