Полтавського міського голову Олександра Мамая можуть взяти під варту та відсторонити від посади

Полтавського міського голову Олександра Мамая можуть взяти під варту та відсторонити від посади

Полтавського міського голову Олександра Мамая можуть взяти під варту та відсторонити від посади
Суспільне Полтава

Прокуратура клопотатиме про тримання під вартою голови Полтавської громади Олександра Мамая, якого підозрюють в розголошенні інформації щодо розміщення підрозділів ЗСУ. Про це під час брифінгу 3 січня повідомив керівник обласної прокуратури Антон Столітній.

Про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою прокуратура клопотатиме на підставі частини шостої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України - Під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті. Згідно з нею, до підозрюваного застосовується саме тримання під вартою.

Полтавського міського голову Олександра Мамая можуть взяти під варту та відсторонити від посади
Керівник прокуратури Полтавщини Антон Столітній. Суспільне Полтава

За словами Антона Столітнього, також клопотатимуть про відсторонення від посади на 2 місяці. У майбутньому цей термін можуть продовжити, якщо подадуть нове клопотання.

Ці клопотання вручені підозрюваному та направлені до Октябрського райсуду Полтави, де їх мають розглянути. За словами керівника обласної прокуратури, один зі слідчих суддів, якого призначили до розгляду, заявив про самовідвід. Замість нього призначили іншого, який теж узяв відвід.

Розглянути клопотання мають не пізніше, ніж за 72 годин від моменту надходження їх до суду. Як пояснив Антон Столітній, якщо усі слідчі судді заявлять самовідвід, розгляд мають передати до іншого суду.

Що відомо

  • Голові Полтавської громади 29 грудня правоохоронці вручили підозру. Як повідомив на пресконференції керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній, Мамая підозрюють за частиною другою статті 114-2 "Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану". Санкція статті — від п'яти до восьми років позбавлення волі.
  • Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою.
  • Олександра Мамая головою громади обрали 2020-го року. Його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". До цього двічі він був міським головою Полтави – 2010-го та 2015-го балотувався від "Совісті України".
На початок