У Києві встановили два пункти спостережень за станом атмосферного повітря. Тепер у столиці діє мережа із семи таких пунктів. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Їх встановили на проспекті Перемоги, 97 у Святошинському районі та на вулиці Китаївській, 22 у Голосіївському районі столиці. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.
За словами начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного, на встановлених пунктах в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), оксиди азоту (NO, NO2, NOx), оксид вуглецю (СО), діоксид сірки (SO2), озон (О3), бензол (С6Н6), а також метеорологічні показники.
Возний зазначив, що кількість таких пунктів у Києві зросте до 17 одиниць. Це ддозволить отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря в усьому місті, а ще напрацювати програми поліпшення стану якості повітря у майбутньому.
Раніше 5 встановлених референтних (високоточних) пунктів моніторингу функціонують за такими адресами:
- вул. Архітектора Вербицького (Дарницький район);
- вул. Харківське шосе, 7/1 (Дніпровський район);
- вул. Турівська, 28 (Подільський район);
- просп. Правди, 64 Г (Подільський район);
- вул. Щусєва, 20 (Шевченківський район).
Водночас у всіх районах столиці працюють понад 40 індикативних пунктів. Вони аналізують такі показники повітря: пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини.
Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні користувачам застосунку "Київ Цифровий".
Читайте також
Росія нанесла понад 35 млрд доларів збитків українській екології — Резніков
Пошили 6 тисяч екоторбин. Школа з Кіровоградщини перемогла у всеукраїнському екологічному проєкті