Уряд не розглянув питання перспективного плану Львівської ОТГ

Уряд не розглянув питання перспективного плану Львівської ОТГ

Уряд не розглянув питання перспективного плану Львівської ОТГ Суспільне Львів

Якою буде Львівська об’єднана територіальна громада, досі невідомо. Сьогодні, 20 травня, уряд не розглядав питання перспективного плану, його не було у порядку денному. Згідно з перспективним планом до складу Львівської ОТГ мають ввійти Львів, місто Винники, селища Брюховичі та Рудно, а також населені пункти Рясне-Руське, Бірки, Зашків, Гряда, Грибовичі, Малехів, Дубляни та Лисиничі.

Очільник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда каже, такий перспективний план обласна адміністрація подала 17 березня.

"Аргументація виглядала так, що профільне міністерство невчасно чи не підготувало папери, ну технічну частину, тобто питання виключно технічне. Надіємося, що політики в цьому процесі немає", - каже керівник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда.

За словами Степана Куйбіди, не виключено, що уряд може внести корективи у запропонований перспективний план і сподівається, що його розглянуть і затвердять уже на наступного засіданні Кабінету Міністрів.

Міський голова Львова Андрій Садовий сподівається, що перспективний план Львівської ОТГ таки буде прийнятий на найближчому засіданні Уряду.

"Є пропозиція, яка подана від обласної адміністрації, яка погоджена з містом і тут взагалі не мало би бути дискусій. Це велика можливість (для людей, - ред.), які живуть біля Львова, мати львівську медицину, львівській сервіс, громадський транспорт. Це всім вигідно», - сказав Андрій Садовий.

Протилежної думки очільник міста Винники Володимир Квурт. Він каже, що Винники можуть перетворитися на депресивну територію у складі Львівської ОТГ. І додає, місто не готове входити до складу Львівської ОТГ, але готове вступити до Львівської агломерації на умовах партнерства.

ВинникиСуспільне Львів

Винники

"11 тисяч підписів, які зібрали мешканці міста Винник за збереження юридичного статусу міста - це стримує мене погодитися на входження у Львівську ОТГ. Місто Винники може стати депресивною територією, тому що після 1 листопада жодних управлінських органів і представницьких органів на території Винник законом не передбачено. Попри це в нас є рішення сесії Винниківської ради про те, що ми підтримуємо формування агломерації Великий Львів", - каже мер Винників Володимир Квурт.

Експертка з місцевого самоврядування Галина Гречин розповідає, що зміниться для міста Винники, якщо воно увійде до Львівської об’єднаної територіальної громади.

"У випадку формування Львівської об’єднаної територіальної громади не буде окремої Винниківської міської ради, але і неможливо там буде утворити окремий Винниківський старостинський округ, тому що Винники - це місто. Відповідно обирати там старосту закон не передбачає.

Я знаю, що було озвучено від львівської міської ради певне бачення, як можна буде організувати адміністрування на цій території, зокрема за принципом районних адміністрацій. Людина, яка очолить цю адміністрацію, не буде мати тих повноважень, які має староста», - каже керівниця Львівського офісу програми «U-LEAD з Європою» Галина Гречин.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди