Хмельницькі медики екстреної допомоги повернулися з Херсонщини

Хмельницькі медики екстреної допомоги повернулися з Херсонщини

Хмельницькі медики екстреної допомоги повернулися з Херсонщини
Суспільне Поділля

Дві бригади екстреної медичної допомоги повернулись у Хмельницький з деокупованих територій, де надавали медичну допомогу жителям Херсонщини. Про це Суспільному розповіла тимчасово виконуюча обов’язки директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Лариса Чубенко. Всього надали допомогу 600 людям.

Дві бригади екстреної медичної допомоги повернулись з деокупованих територій, де надавали медичну допомогу. Їх зустрічають колеги та друзі. На радощах не стримують сліз та обіймаються. Головним надбанням, яке привезли з Херсонщини, став прапор України з побажаннями від місцевих дітей.

"Вони вказували місто, звідки вони. Побажали нам миру, щастя, благополуччя. І тут ще є один такий надпис, дитина написала: "Хай здохнуть орки. Дякуємо вам, що ви повернулись"", - розповідають медики.

Далі усіє бригадою заходять у будівлю, де повішають прапор України, аби був окрасою і згадкою про поїздку на деокуповану територію.

За 10 днів перебування на Херсонщині всього надали медичну допомогу 600 людям, розповідає фельдшер з медицини невідкладних станів Юлія Вдовиченко.

"Були різні захворювання і приводи звернення до нас. Багато людей з хронічними захворюваннями, багато людей із міно-вибуховими пораненнями. Вікова категорія була різна: і діти були, і дорослі, і люди похилого віку. Якщо люди літнього віку, то в більшості - це хронічні захворювання, дітки більшість - це респіраторні захворювання, а люди молодого віку - це і різні поранення були, і хронічні захворювання", - каже Юлія Вдовиченко.

Фельдшер Сергій Гавронський говорить: надавали людям й психологічну допомогу.

"Кожен приходить, кожен хоче розказати свою історію, щоб ми їх почули, вислухали, щоб виплакатися нам. Найперше - це психологічна підтримка, бо до нас туди ніхто не доїжджав, ніхто з ними не спілкувався, нічим не допомагав", - розповідає фельдшер.

За словами Сергія, у таких умовах працювали вперше: "Незвично для нас було те, що багато було вибухів. Тобто, десь там гупнуло, і ми вже якось реагуємо на це більше, ніж місцеві. Але трималися, працювали, наша головна мета була - це людям допомогти. На даний момент, хоч і втомлений, але то така втома дуже приємна тим, що я приїхав додому. І я радий, що я хоч чимось людям зміг допомогти там. Час проведений важкий, але з користю".

Сергій Гавронський ділиться тим, що найбільше вразило за час поїздки: "Ми бачили людей, які пережили дуже страшне. Але вони тримаються настільки позитивно, нас дуже позитивно зустрічали там, в їхніх очах тільки радість, особливо, коли дізнались, що з Хмельниччини, то це казка. Смуток в тому, що люди живуть дуже страшно: вони бідують, в них немає ні світла, ні газу, ні води. Довгий час вони пробули під окупацією".

В обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф сформовано всього 17 бригад, які миттєво будуть реагувати на випадок надзвичайної ситуації, каже тимчасово виконуюча обов’язки директора центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Лариса Чубенко.

"Окрім того, сформовано дві бригади екстреної медичної тактичної допомоги. Це ці бригади, які виконували функції на деокупованих територіях. Тому заздалегідь в нас сформовані ці бригади. Для них це був тільки виклик. Вони знали, що їм можуть сказати, вони мали між собою комунікувати, визначитися, хто буде їхати, бо перелік медиків сформований, але склад бригад визначався після поступлення цієї нагальної потреби", - каже Лариса Чубенко.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок