Нацполіція закликає інформувати про точки продажу піротехніки

Нацполіція закликає інформувати про точки продажу піротехніки

Нацполіція закликає інформувати про точки продажу піротехніки
. Новорічні феєрверки та вогнегасник, ілюстративне фото: УНІАН

У Національній поліції України закликали громадян інформувати правоохоронців про точки продажу піротехнічних засобів.

Про це сказала речниця НПУ Мар'яна Рева в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Звісно, що проводяться відповідні рейди, і за це відповідальною є не лише поліція, а й інші органи контролю. Такі точки перевіряються, ми реагуємо на повідомлення громадян, тому звертаємося до всіх: якщо вам відомо, що десь продають піротехніку, яка є забороненою, телефонуйте на 102, повідомляйте", — зазначила Рева.

Представниця поліції нагадала, що по всій території України, коли вводиться заборона використання піротехнічних засобів, то автоматично вводиться і заборона на продаж цих засобів.

Відповідальність за незаконний продаж передбачається згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення — як правило, це штраф.

Читайте також: Новий рік під час воєнного стану: яка відповідальність за запуск салютів, феєрверків і петард

Раніше, у день масованої ракетної атаки РФ 29 грудня у Києві невідомі запустили феєрверки. Відео, на якому видно, як в Дарницькому районі хтось запускає салют, поширили у соціальних мережах. Столична поліція зареєструвала інформацію щодо цього інциденту та встановлює причетних.

Що відомо про заборону піротехніки в умовах воєнного стану

23 червня Київрада заборонила на час війни продаж і запуск феєрверків.

Столичні правоохоронці перевірятимуть, чи не продають піротехніку на ринках та у роздрібно-торговельних мережах. Порушникам, які ігноруватимуть обмеження, може загрожувати адміністративна та кримінальна відповідальність.

23 грудня на території Київської області під час воєнного стану заборонили продаж та використання піротехніки — феєрверків, бенгальських вогнів, петард.

16 серпня 2022 року Верховна рада України підтримала за основу законопроєкти №7438, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу піротехнічних виробів", що забороняє продаж та використання феєрверків.

У грудні 2021 року на сайті президента України була зареєстрована петиція "Про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів й закриття усіх магазинів піротехніки". Петиція набрала понад 25 тисяч голосів і була успішно підтримана.

Читайте також

У Чернігові виявили точку з продажу піротехніки: продавцю загрожує штраф

На початок