З Норвегії на Тернопільщину передали 23 автомобілі для ЗСУ

З Норвегії на Тернопільщину передали 23 автомобілі для ЗСУ

З Норвегії на Тернопільщину передали 23 автомобілі для ЗСУ
Зустріч керівників Залозецької громади з керівниками громади Согндал у Норвегії Фото: Андрій Нога

23 автомобілі для потреб ЗСУ передали представники територіальної громади Согндал у Норвегії. Про це Суспільному повідомив голова Залозецької громади Андрій Нога.

За його словами, співпрацю із норвезькими колегами налагодили під час поїздки у Согндал. Ознайомилися там із роботою місцевих шкіл, дитсадків та медичних закладів.

Зустріч представників громад з Тернопільщині з Норвегії
Зустріч представників громад з Тернопільщині з Норвегії. Фото: Андрій Нога

"Дуже важливо, що їхня громада зобов’язалася допомагати ЗСУ. Вони уже відправили позашляховики в Україну для нашої 44-ої, 105-ої, 23-ої бригад. Після Нового року відправлять ще 7 автомобілів. Їхня громада прийняла багато переселенців. Для них організували уроки норвезької мови, українці там мають безкоштовне житло, а ще їм допомагають із харчуванням".

Андрій Нога каже, у Норвегії дізналися, як працює тамтешня система шкільної освіти у маленьких населених пунктах.

"Вони це питання давно вирішили. Наповненість класів там не менша, ніж 30 учнів, а навчання більше профільне. Із 1 до 5 класу вони вивчають обов’язкові предмети, наприклад, норвезьку та англійську мови. Після 5 класу уже обирають собі профільні предмети, гуманітарні ж можуть взагалі не вчити. У нас ситуація інша, бо у нас є школи, де є 5 дітей. Момент їхнього закриття дуже важкий, адже це створює соціальну напругу. Але це уже по суті приватна школа, коли 4 вчителі та 5 дітей. На жаль, на тих діток ми не отримуємо субвенці"вичищати" усі свої рахунки, щоб вирішити це питання".

Заклад освіти у Норвегії
Заклад освіти у Норвегії. Фото: Андрій Нога

Війна зміцнила стосунки із закордонними партнерами, – розповідає Андрій Нога.

"Нас там сприймають, як справжніх героїв. Коли я представляв свою громаду під час презентації, ми показали життя нашої громади до війни і сьогодні. Ми розповіли, скільки людей із нашої громади зараз служать у ЗСУ і вони цим дуже перейнялися. Вони зрозуміли, що у них зараз усе дуже добре та спокійно, бо немає війни. І коли нас запитали, які пріоритети у нашій громаді сьогодні, то ми відповіли, що маємо один пріоритет – перемогти. Їхні депутати плакали, коли слухали нас, усі захотіли в Україну і допомагати, організовувати для нас допомогу. Було видно, що це щиро", – каже Андрій Нога.

Залозецька громада співпрацює з нідерландцями, австрійцями та поляками.

"Співпрацюємо з депутатом польського сейму Томашом Костусом. Він виходець із села Ренів, де я працював сільським головою. А його дідусь там колись жив. Вони допомагали нашій громаді їжею для переселенців. Також з австрійцями співпрацюємо. І це дуже добре. Адже на початку війни ми мали 1200 переселенців. Це не мало для громади із населенням 12 тисяч. Зараз уже багато людей виїхали, служать у ЗСУ. Залишилося близько 300 переселенців, деякі купили у нас житло. Тому без допомоги партнерів ми би не впоралися. Вони забезпечували їжею, засобами гігієни, ліками та ліжками".

Голова Залозецької громади також повідомив, що у січні очікують на приїзд норвезьких колег в Україну. Планують підписати меморандум про співпрацю у сфері туризму.

Читайте також

На початок