"Мрію створити мультик про перемогу": школяр з Маріуполя на Тернопільщині знімає мультфільми про війну

"Мрію створити мультик про перемогу": школяр з Маріуполя на Тернопільщині знімає мультфільми про війну

"Мрію створити мультик про перемогу": школяр з Маріуполя на Тернопільщині знімає мультфільми про війну
На Тернопільщині школяр з Маріуполя створює мультфільми для військових Суспільне / Любов Гадомська

Школяр з Маріуполя Максим Шинкаренко знімає мультфільми про війну та військових Збройних сил України. Через бойові дії хлопець з батьками та молодшим братом переїхав до Чорткова на Тернопільщину.

За словами хлопця, своїми мультфільмами він намагається підтримати бойовий дух українських воїнів.

"Ми проснулися від звуків вибухів ракет, бомб. У нас не було світла, води, газу. Нічого не було. Тільки в сусідів був генератор і ми приходили до них, щоби зарядити наші телефони і павербанки. Я знаю, що розбомбили нашу 10-ту школу і всі там загинули. Це дуже страшно було".

У Чорткові родина Шинкаренків живе дев’ятий місяць.

Сім'я Шинкаренків
Сім'я Шинкаренків. Суспільне / Любов Гадомська

Максим відвідує школу, а у вільний від навчання час знімає мультфільми про ЗСУ. Для цього використовує конструктори.

"Щоби зняти мультик, треба задній фон, світло і декорації, і ще ефекти, наприклад вата – це дим, вогонь, можна використати пластилін, папір або картон. Я планую знімати мультик про війну в Україні і про те, як українські військові будуть шукати російський танк, а потім його знайдуть і знищать. Щоб зробити 5-хвилинний ролик, треба приблизно 2500 кадрів".

Максим працює над створенням мультфільму
Максим працює над створенням мультфільму. Суспільне / Любов Гадомська

Від початку повномасштабного вторгнення росіян Максим створив 9 мультиплікаційних роликів на військову тематику. Найдовший із них має 4 хвилини. Хлопець каже, працював над ним два дні.

"Це мультик про волонтерів, які роздають гуманітарну допомогу. Згідно з сюжетом, вони допомагають пораненому чоловікові, перев’язують його, кладуть на ноші. Потім волонтер знаходить чоловіка, який залишився без дому, пропонує йому гуманітарну допомогу, дає генератор".

Над робочим столом Максима – мапа України. Вона потрібна йому для створення мультиків. На цій карті хлопець відзначає, які області окуповані. У мультиках показує реальні події.

"Є у мене мультик, події в якому відбуваються у Бахмуті в Донецькій області. За це місто ідуть бої".

Хлопець озвучує мультфільми.

"Дещо озвучую я, а деякі звуки беру з інтернету. Я відтворюю і звуки машин, наприклад, коли авто гальмує – я трохи "скриплю", також відтворюю звуки прильотів ракет".

Помічником і поціновувачем Максимових мультиків є його молодший брат. Шестирічний Михайло допомагає збирати з конструктора декорації до мультфільмів.

Максим та його брат Михайло
Максим та його брат Михайло. Максим та його брат Михайло

"Максим знімає круті мультики і я люблю їх дивитися. Хочу, щоб війна закінчилася якнайшвидше, тому що хочу повернутися у Маріуполь", – розповідає Михайло.

Захоплення Максима підтримують його батьки.

"Максим дуже талановита дитина. Десь із 6 років він дуже гарно малював. У нас весь будинок був розмальований, всі стіни, де ми дозволяли йому це робити. Перший конструктор у нього був у віці 6 років і син ним дуже зацікавився. Потім Максим побачив в інтернеті перші мультики, які хтось зняв і він захопився цим. А десь із 8 років почав завантажувати програми на телефон він робив ці мультики", – розповідає мати хлопчика – Лідія.

"Я мрію про перемогу України, щоб росіяни відступили. Хочу просто викладати свої ролики в Ютуб, щоб їх бачили люди. Тому що я помітив в інтернеті, що мультиків про війну дуже мало. Мрію створити мультфільм про перемогу і щоб наші військові відвоювали Херсонщину, Крим, Запоріжжя, Донецьк і Луганськ повністю", – каже Максим.

Читайте також

На початок