"Свідчить про неготовність до переговорів" — у МЗС прокоментували указ Путіна про набуття українцями громадянства РФ

"Свідчить про неготовність до переговорів" — у МЗС прокоментували указ Путіна про набуття українцями громадянства РФ

"Свідчить про неготовність до переговорів" — у МЗС прокоментували указ Путіна про набуття українцями громадянства РФ
Паспорти громадянина України та громадянина Росії, ілюстративне фото: УНІАН

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували указ президента РФ Володимира Путіна щодо спрощеного порядку набуття російського громадянства громадянами України, які мешкали або мешкають на тимчасово окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

У МЗС назвали даний указ "нікчемним" і зазначили, що такі дії російського керівництва свідчать про неготовність до переговорів, прагнення продовжувати війну, поглинання території України, насильницьку асиміляцію та геноцид українського народу.

"Примусове нав’язування громадянства РФ громадянам України, які внаслідок російської агресії опинилися в нелюдських умовах і були позбавлені фундаментального права на вільний вибір громадянства, підтверджує злочинну сутність тоталітарного російського режиму", — наголошується у заяві.

Читайте також: Примусова паспортизація та отримання дітьми громадянства РФ. Що відбувається на окупованій Луганщині розповіли в ОВА

У дипломатичному відомстві додали, що "особливе обурення" викликає  запроваджений без згоди отримувачів порядок видачі російських паспортів примусово переміщеним на територію РФ українським дітям та підліткам від 14 до 18 років.

Водночас у МЗС запевнили, що наслідки цього та інших нормативних актів РФ щодо громадян України не матимуть жодних правових наслідків, ніколи не будуть визнаними ані Україною, ані переважною більшістю держав-членів ООН.

Як українці ставляться до громадянства РФ, отриманого на окупованих територіях

Соціологи Харківського інституту соціальних досліджень дослідили ставлення українців до отриманого на окупованих територіях громадянства країни-агресора. Значна частина опитаних взагалі не визнає це громадянством і відповідно пропонує ігнорувати ці "папірці". Багато хто готовий виправдовувати отримання російських паспортів, якщо це робилось вимушено, заради виживання в умовах окупації, відзначили соціологи.

Читайте також: Опитування: 89% українців вірять у повернення всіх окупованих територій

“У порівнянні із 2021 роком, цьогоріч збільшилася кількість людей, які не визнають громадянство, яке отримане на окупованих територіях, і зменшилася кількість тих, хто ставиться до набуття такого громадянства із розумінням. Але одночасно, хоч і не суттєво, збільшилася кількість тих, хто вважає отримання російського громадянства злочином. Наприклад, щодо Криму так вважали 9,9 % у 2021 і 14% у 2022 році”, — коментує директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

Читайте також: Уряд спростив процедуру оформлення та отримання українських паспортів. Що змінилося
На початок