Сказ виявили у селі Оздів та Ратнів Луцького району на фермах приватного підприємства "Рать", — інформуєhttp://voldpss.gov.ua/viewNews/u-lutskomu-raioni-volynskoi-oblasti-zareiestrovano/управління держпродспоживслужби Волинської області.
Епідеміологи встановили коло людей, які були у контакті з інфікованими тваринами. Нині вони проходять курс антирабічного профілактичного лікуванняАнтирабічна вакцина запобігає виникненню смертельного захворювання у 96–99% випадків. Всі особи, котрим призначено курс лікування, повинні безумовно виконувати призначення лікарів, а під час лікування в жодному разі не вживати спиртні напої (це різко знижує ефективність вакцини)У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть від сказу неминуча..
В осередку, де перебували тварини, проводять дезінфекцію.
Обласний центр профілактики та контролю хвороб наголошує – єдиним заходом зберегти життя інфікованої людини є проведення профілактичних антирабічних щеплень – у 0-й день, на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.
Щеплення повинні зробити люди:
- котрі зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами, патологічним матеріалом або транспортування трупів тварин для дослідження;
- яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг навіть за найменших ушкоджень шкіри;
- покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
- подряпані підозрілими на сказ тваринами, або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки.
Суспільне намагається отримати коментар у голови приватного господарства щодо ситуації, яка склалася на двох фермах.
Читайте також
- На початку 2022 року у селищі Маневичі, де виявили сказ, почали вакцинувати домашніх тварин. Всього від хвороби щепили майже дві тисячі домашніх тварин.
- У Видричівському старостинському окрузі Камінь-Каширської територіальної громади у січні 2022 року був оголошений карантин через сказ, виявлений у лисиці.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.