Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборн

Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборн

Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборн UA: Чернігів

Ляльки-реборни, які мов дві краплі води схожі на маленьких дітей, почав створювати Сергій Коноваленко. Каже, це унікальна технологія, руки майстра створюють ляльку так, ніби народжується життя. Чоловік колишній десантник, кухар за фахом, зараз на пенсії. І має у своїй колекції більше 2-х тисяч різноманітних іграшок. Про початок створення колекції ляльок-реборнів, розкажемо далі.

Він продумує образ нової ляльки-дитини. Вшиває натуральне волосся, підбирає кольори, щоб досягти потрібного відтінку шкіри. Так 49-річний пенсіонер Сергій Коноваленко з селища Добрянка працює над створенням своєї нової ляльки-реборн.

Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборнUA: Чернігів

Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборн

«Нанесенням фарби ми досягаємо мармуровості, тут близько 24 шарів. Кожен шар висихає. Потім ми вмикаємо аерогриль і додаємо необхідну температуру», - розповідає про про цес створення ляльки Сергій Коноваленко.

Створення ляльки-дитини, робота кропітка і довга. Тут важливо продумати все, і в жодному разі не помилитися. Через те, що у Сергія поганий зір і не вистачає терпіння, вшивати ляльці волосся допомагає син.

«Волосся прошиваємо з натуральних матеріалів. Це дуже кропітка робота. Є з перуками ляльки, і на них я зупинюсь, якщо Богдан відмовиться прошивати і надалі. З цього вже напіврозписаного скоро буде дитина. Дівчинка. Вона поки не народилась.

Буде це хлопчик чи дівчинка, залежить від форми молду – заготовки для реборнів. Їх чоловік замовляє в Америці. Усі молди особливі, каже Сергій Коноваленко.

Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборнUA: Чернігів

Колишній десантник з Добрянки створює ляльок-реборн

«Молд сам обирає собі стать. Йому підходить дівчинка, або ж хлопчик. Ось прошили, або вдягли перуку, а він не підходить. Вдягнув хлопчика або прошив як хлопчика.»

Чоловік вже має у колекції більше 2- тисяч ляльок. Більшість з них подарували друзі або незнайомі люди, що дізнаються про захоплення Сергія Коноваленка. Для ляльок він виділив дві окремі кімнати. Тут створив музей і проводить екскурсії. Каже, мати у колекції ляльку-реборн мріяв давно, але вони коштують від 5 тисяч гривень і більше. Тому вирішив навчитися робити їх сам. Спочатку дивився відео в інтернеті, а потім з’їздив на майстер-клас до Києва.

«Як сказав один чоловік, що я не награвся в дитинстві. Можливо й так. Дитячі іграшки і їх світ мене завжди зачаровували. Це ніби казка. Здійснення мрії.»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині вперше за багато століть народилося сайгаченя

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди