Єврокомісія проаналізувала наслідки санкцій проти РФ

Єврокомісія проаналізувала наслідки санкцій проти РФ

Санкції проти РФ, фото МЗС Росії
Фото: Міністерство закордонних справ РФ

20 мільярдів євро російських активів заморожені в Європейському Союзі внаслідок санкцій ЄС проти Росії. Про це йдеться в аналітичному звіті Єврокомісії, оприлюдненому у Твіттер.

Російський імпорт і експорт скоротилися на 20,8% і 12,3% відповідно, зазначили в Єврокомісії.

"Санкції є важливими для запобігання здатності Росії вести війну", — наголошують у Європейській комісії.

Європейський Союз 15 грудня погодив дев'ятий пакет санкцій проти Російської Федерації.

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

  • 4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.
  • 6 грудня стало відомо, що Європейська комісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
  • 7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.
  • Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.
  • Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Читайте також

Зустріч Зеленського з Байденом, у Києві найгірша ситуація з електрикою. 302 день війни. Онлайн

На початок