Щоб не замерзли труби. Київські котельні обладнують генераторами — Бондаренко

Щоб не замерзли труби. Київські котельні обладнують генераторами — Бондаренко

Ексклюзивно
Щоб не замерзли труби. Київські котельні обладнують генераторами — Бондаренко
УНІАН / Фото ілюстративне

У Києві окремі котельні обладнують генераторами, щоб забезпечити їхню роботу у разі надзвичайної ситуації і тривалої відсутності електроенергії. Про це Суспільному повідомив заступник столичного міського голови Володимир Бондаренко.

За його словами, якщо електроенергії у місті не буде протягом 2-3 діб, а температура опуститься нижче 10 градусів морозу, то житлово-експлуатаційним організаціям доведеться зливати воду з внутрішньобудинкових систем, щоб не замерзли труби.

Аби запобігти такій ситуації, деякі київські котельні, які можуть працювати на резервних джерелах енергії, почали обладнувати генераторами, розповів Бонадернко.

"Те обладнання, яке є на території Києва, воно є застарілим. І тому не всі котельні можна перевести на режим автономного живлення. Ми частково забезпечили ті котельні, які можна перевести на резервне живлення, генераторами. Тривають переговори стосовно придбання і отримання генераторів. Вони потрібні різної потужності, їх на ранку не так і багато, місто зараз над цим також працює, у тому числі, залучає донорські і міжнародні кошти", — поінформував заступник міського голови.

Що відомо про те, як Київ готується до можливого блекауту

Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що міська влада не виключає, що столиця внаслідок російських ударів може залишитися без води, світла та зв'язку, але робить все, щоб повного блекауту не сталося. Водночас він закликав киян подбати про можливість виїзду в разі повного знеструмлення міста, а також зробити запаси води, харчів, теплих речей.

У Києві облаштували понад 400 пунктів обігріву, найближчим часом їх буде понад 500. Але у разі блекауту для 3-мільйонного міста навіть і 10 тисяч пунктів обігріву буде замало. Тож, киянам варто самостійно підготуватися до можливої надзвичайної ситуації, заявив мер Києва Віталій Кличко.

У Києві склали перелік торгових мереж, продуктових ринків, магазинів, супермаркетів і ТРЦ, які продовжать роботу на автономних джерелах живлення.

У Києві запустили інтерактивну мапу закладів, в яких є електроенергія та інтернет. Її створили у маркетинговій агенції Stroom.digital.

Читайте також

Як житиме Київ у випадку тривалої відсутності електрики — роз’яснення Кличка

На початок