У центрі Переяслава на Київщині монтують "Містечко незламності"

У центрі Переяслава на Київщині монтують "Містечко незламності"

У центрі Переяслава на Київщині монтують "Містечко незламності"
Фото: В'ячеслав Саулко/Facebook

У Переяславі на Київщині створюють "Містечко незламності". Вже змонтували і обладнали два модульні будиночки, які слугуватимуть тимчасовим прихистком для мешканців у разі надзвичайної ситуації. Про це повідомив міський голова В’ячеслав Саулко.

За його словами, від стаціонарних пунктів обігріву будиночки відрізнятимуться наявністю автономного енергопостачання, тепла, води та зв'язку.

Генератор для обслуговування "Містечка незламності"
Генератор для обслуговування "Містечка незламності". Фото: В'ячеслав Саулко/Facebook

Також у модульному містечку відвели приміщення для дитячої кімнати, медпункту і пункту поліції.

Дитяча кімната у "Містечку незламності" Переяслава
Дитяча кімната у "Містечку незламності" Переяслава. Фото: В'ячеслав Саулко/Facebook

"Містечко незламності" у Переяславі працюватиме у випадку тривалого відключення електроенергії.

Проєкт розгортання таких об'єктів реалізується в Україні завдяки підтримці Європейського Союзу та Шведської урядової агенції MSB.

Що відомо

  • Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності". "Пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.
  • Станом на 24 листопада на Київщині відкрились 259 пунктів. "Поки енергетики працюють над відновленням електропостачання, жителі області приходять, щоб зігрітися, підключитися до Wi-fi та підзарядити телефони", — зазначив голова КОВА Олексій Кулеба.
  • Питання розгортання "пунктів незламності" на Київщині є важливим і перебуває на особистому контролі голови обласної військової адміністрації Олексія Кулеби. Про це 30 листопада розповів очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов. На кінець листопада по області було визначено 305 таких пунктів.
  • Для захисту цивільного населення під час надзвичайних ситуацій у Києві також створюються "пункти незламності". Місце їх розташування можна дізнатися в районних військових адміністраціях, органах місцевого самоврядування або ж на спеціально створеному сайті.

Читайте також

Скарги і пропозиції: на Київщині можна залишати відгуки про роботу "пунктів незламності"

На початок