У КНДР вперше випробували твердопаливний двигун високої тяги. Про що йдеться

У КНДР вперше випробували твердопаливний двигун високої тяги. Про що йдеться

Лідер Півічної Кореї (КНДР) Кім Чен ИН
. Кім Чен Ин. Фото: Wong Maye-E / AP

Випробування “твердопаливного двигуна високої тяги” для нової стратегічної зброї відбулося у Північній Кореї, повідомляє Associated Press з посиланням на державні ЗМІ КНДР. На випробуванні, яке відбулося у четвер, 16 грудня, був присутній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин.

Така звана “перевірка статичною стрільбою” ракетного двигуна на північно-західному ракетному заводі країни стало першим у своєму роді в Північній Кореї. Як повідомило офіційне корейське центральне інформаційне агентство, випробування дали “надійну науково-технічну гарантію для розробки іншої системи стратегічної зброї нового типу”.

Кім зауважив, що він очікує, що нову зброю буде створено “в найкоротший проміжок часу”, повідомляє KCNA.

Ймовірно, Північна Корея має на увазі твердопаливну міжконтинентальну балистичну ракету, пише АР. Ця ракета входить до ряду високотехнологічних систем озброєнь, які Кім Чен Ин пообіцяв представити під час великої конференції правлячої Робітничої партії на початку минулого року. Інші системи зброї, які Кім обіцяв виготовити, включають ракету з кількома боєголовками, підводні ядерні ракети та супутники-шпигуни.

Читайте також: Кім Чен Ин вперше показав світові свою дочку

Останнє випробування двигуна показало, що Північна Корея сповнена рішучості виконати обіцянки Кіма розробити такі складні системи зброї — попри пандемією і міжнародний тиск з боку США щодо обмеження її ядерної програми. В останні місяці Північна Корея провела випробування серії балістичних ракет, здатних нести ядерну зброю. Зокрема, у листопаді відбувся запуск науково-дослідної міжконтинентальної балетної ракети Hwasong-17 на рідкому паливі найбільшої дальності, призначеної для перенесення кількох боєголовок.

У чому особливість твердопаливних ракетних двигунів

Деякі експерти кажуть, що Північна Корея врешті-решт використає розширений арсенал, щоб домогтися послаблення санкцій та інших поступок від Сполучених Штатів.

“Ми давно очікували такого тесту. Твердопаливні ракетні двигуни великого діаметру дозволять Північній Кореї розгортати більші ракети з підводних човнів і, що більш важливо, більш витривалі та чутливі міжконтинентальні балістичні ракети дальності”, — пояснив експерт Фонду Карнегі за міжнародний мир Анкіт Панда.

За його словами, на відміну від ракет на рідкому паливі, ракети на твердому паливі заправляються під час виробництва, тому їх можна випустити набагато швидше під час війни, за інших рівних умов.

“Я не здивуюся, якщо вони захочуть провести додаткові випробування та розробку цих двигунів, перш ніж перейти до льотних випробувань”, — додав Панда.

Паливо в твердопаливних ракетах уже завантажене всередину, що допомагає скоротити час підготовки до запуску, збільшити мобільність зброї та ускладнити стороннім виявлення того, що відбувається перед стартом. Північна Корея вже має арсенал твердопаливних балістичних ракет малої дальності, спрямованих на ключові місця в Південній Кореї, включно з військовими базами США.

KCNA повідомила, що випробування в четвер мали на меті перевірити конкретні технічні характеристики двигуна на основі “технології керування вектором тяги”, і що випробування показали, що всі технічні показники довели його надійність і стабільність.

Читайте також

США, Японія і Південна Корея запровадили нові санкції проти КНДР

КНДР запустила міжконтинентальну балістичну ракету

Північна Корея заперечує постачання Росії зброї для війни в Україні

На початок