США, Японія і Південна Корея запровадили нові санкції проти КНДР

США, Японія і Південна Корея запровадили нові санкції проти КНДР

США, Японія і Південна Корея запровадили нові санкції проти КНДР
. Запуск ракети КНДР. Фото: Korean Central News Agency/AP

США, Південна Корея та Японія у відповідь на проведення Пхеньяном випробувань балістичних ракет запровадила санкції проти КНДР.

Як повідомляє The Hill, до "чорного" списку потрапили член ЦК Робочої партії Кореї Ю Джин, член ЦК цієї партії і головний секретар провінційного комітету Робочої партії Кореї Канвона Кім Су Гіль, а також Чон Іль Хо – член Центрального комітету ТПК і голова комітету ТПК Академії оборонних досліджень. Вони також перебувають під санкціями ЄС.

"Усі троє мають пряме відношення до незаконної програми балістичних ракет КНДР", – зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен.

За його словами, відповідні санкції є частиною зусиль, спрямованих, щоб завадити КНДР "просувати свої незаконні програми створення балістичних ракет і зброї масового знищення".

Блінкен наголосив, що запуск 60 балістичних ракет цього року, зокрема міжконтинентальних ракет, є загрозою не лише для регіону, але й для всього світу.

Видання зазначає, що хоча санкції передбачають заморожування американських активів і перешкоджають американцям здійснювати операції з особами, внесеними до чорного списку, вони здебільшого розглядаються як символічні, оскільки навряд чи офіційні особи Північної Кореї мають власність у США чи мають доступ до операцій з американцями.

Як повідомляє Reuters, Міністерство закордонних справ Південної Кореї оголосило про санкції проти семи інших осіб, включаючи сінгапурця і тайванця, і восьми юридичних осіб. Усі вони вже перебувають під санкціями Сполучених Штатів, які були введені з січня 2018 року по жовтень 2022 року, повідомили в міністерстві.

Міністерство закордонних справ Японії також ввело нові санкції проти трьох юридичних та фізичних осіб, включаючи групу Lazarus, яку підозрюють у здійсненні кібератак.

Що відомо

  • 17 листопада Пхеньян запустив балістичну ракету малої дальності у води біля східного узбережжя Корейського півострова.
  • 18 листопада запустила міжконтинентальну балістичну ракету у бік Японського (Східного) моря. Ракета здолала близько 1000 кілометрів з апогеєм близько 6100 і максимальною швидкістю 22 Маха (26 951 км/год). За інформацією ЗМІ, КНДР запустила міжконтинентальну балістичну ракету Hwasong-17. Цю ракету називають "монстром" за величезний розмір. Відомо, що вона несе кілька боєголовок і має радіус дії близько 15 000 км, цього достатньо, щоб охопити всю материкову частину США.

Читайте також

КНДР заявила, що відпрацьовувала удари по Південній Кореї — Reuters

КНДР випустила 4 балістичні ракети у бік Жовтого моря — Yonhap

КНДР випустила 80 снарядів на кордоні з Південною Кореєю

На початок