Північна Корея заперечує постачання Росії зброї для війни в Україні

Північна Корея заперечує постачання Росії зброї для війни в Україні

Північна Корея заперечує постачання Росії зброї для війни в Україні
Зустріч лідера Північної Кореї Кім Чен Ина та президента Росії Володимира Путіна, 25 квітня 2019, фото: AP

Влада Північної Кореї заявила у вівторок, 8 листопада, що ніколи не мала збройних угод з Росією і не планує цього робити. Про це повідомили державні ЗМІ КНДР, після того, як Сполучені Штати заявили, що Північна Корея, схоже, постачає Росії артилерійські снаряди для війни в Україні. Про це пишуть NBC NEWS.

Офіційний представник міністерства оборони Північної Кореї назвав звинувачення чутками та заявив, що Пхеньян “ніколи не мав “угоди щодо зброї” з Росією” і “не планує робити це в майбутньому”.

“Ми розцінюємо такі кроки США як частину їхньої ворожої спроби заплямувати імідж КНДР на міжнародній арені, посилаючись на незаконну “санкційну резолюцію” проти КНДР”, — сказав чиновник у заяві, оприлюдненій державним інформаційним агентством KCNA.

Речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі заявив минулого тижня, що Сполучені Штати мають інформацію про те, що Північна Корея таємно постачає Росії “значну” кількість артилерійських снарядів. Кірбі сказав, що Північна Корея намагалася приховати поставки, направляючи їх через країни Близького Сходу та Північної Африки. І що Вашингтон стежить, щоб побачити, чи отримуються поставки.

Що відомо

  • Орбітальний супутник зафіксував перший від початку пандемії COVID-19 поїзд на шляху із Північної Кореї до Росії. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на сайт 38 North, який спеціалізується на відстеженні ситуації довкола Північної Кореї.

Читайте також

Aspide і NASAMS для ЗСУ, планові відключення електроенергії. 258 день війни. Онлайн

США звинувачують КНДР у приховуванні поставок боєприпасів до Росії — CNN

На початок