Мер Стамбула отримав майже три роки в'язниці за образу членів виборчкому

Мер Стамбула отримав майже три роки в'язниці за образу членів виборчкому

Мер Стамбула Екрем Імамоглу
Мер Стамбула Екрем Імамоглу виступає перед своїми прихильниками під час мітингу в Стамбулі в середу, 14 грудня 2022 р. Фото: Associated Press

У Туреччині мера Стамбула Екрема Імамоглу засудили до двох років і семи місяців позбавлення волі за звинуваченням в образі членів Вищої виборчої ради Туреччини. Про це повідомляє Associated Press.

Крім того, суд наклав політичну заборону, яка може призвести до його усунення з посади.

Імамоглу висунули звинувачення в образі високопосадовців виборчкому після того, як 4 листопада 2019 року він назвав "дурістю" скасування законних виборів.

Мер заперечував образу членів виборчої ради, наполягаючи на тому, що його слова були відповіддю на те, що міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу назвав його "дурнем" і звинуватив у критиці Туреччини під час відвідин Європейського парламенту.

Очікується, що Імамоглу оскаржить вирок.

Як зазначає АР, критики стверджували, що суд над мером був спробою усунути ключового опонента президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Президентські та парламентські вибори в Туреччині заплановані на червень 2023 року. Опитування показують падіння рейтингів Ердогана на тлі економічних потрясінь та інфляції на рівні понад 84%.

Що відомо про мера Стамбула

Еркем Імамоглу член Республіканської народної партії, головної в Туреччині опозиційної та світської партії, заснованої реформатором та першим президентом країни Мустафою Кемалем Ататюрком.

Імамоглу обрали мером Стамбула у березні 2019 року. Його перемога стала історичним ударом для Ердогана та президентської Партії справедливості та розвитку, яка контролювала Стамбул протягом чверті століття. Партія домагалася скасування результатів муніципальних виборів у 16-мільйонному місті через порушення.

Виклик призвів до повторних виборів через кілька місяців, на яких Імамоглу також виграв.

Читайте також

Вибух у Стамбулі: кількість загиблих зросла, затримали підозрюваного

На початок