Скорочення і об'єднання. У МОЗ розповіли про реформу тубдиспансерів

Скорочення і об'єднання. У МОЗ розповіли про реформу тубдиспансерів

Скорочення і об'єднання. У МОЗ розповіли про реформу тубдиспансерів УНІАН

Заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак заявила, що впродовж трьох років протитуберкульозні відділення в Україні будуть об'єднувати в єдині обласні територіальні центри.

Про це вона сказала під час брифінгу 15 травня.

За її словами, фтизіатричні заклади нині недофінансовані на 795 мільйонів гривень.

Вона додала, що така ж ситуація і з психіатричними лікарнями, 35 з яких недоотримали фінансування на рівні 870 мільйонів гривень.

"Мережа фтизіатричної служби є дуже різною у різних областях. В областях є багато диспансерів і лікарень, які не цілком відповідають вимогам не тільки Програми медичних гарантій, а й загалом сучасним вимогам до лікарень. Зокрема, інфекційного профілю", — сказала Микичак.

"Але ми не змогли і не зможемо впродовж найближчих років привести всю цю мережу до тих стандартів, які існують у Європі. У Європі фактично немає протитуберкульозних диспансерів і, напевно, таким шляхом вирішили рухатися", — додала заступниця міністра.

Вона наголосила, що реформування фтизіатричної мережі буде продовжуватися, фтизіатрична мережа і самі диспансери будуть об'єднуватись.

"Маленькі, малопотужні інфекційні відділення, де на ліжках лікується кілька пацієнтів і вартість лікування становить 300-400 тисяч гривень для одного пацієнта, але у цю вартість входять не медикаменти, а більше заробітна плата персоналу, такі диспансери не можуть працювати. Вони мають зайти під управління одного обласного територіального центру фтизіатричної служби", — розповіла Микичак.

"Ці центри мають пройти перенавчання персоналу. Тобто весь персонал має вміти і володіти сучасними протоколами, має отримувати належну заробітну плату і забезпечити всі вимоги інфекційного контролю", — пояснила посадовиця МОЗ.

Вона наголосила на необхідності роботи у рамках державної стратегії розвитку фтизіатричної служби, яка передбачала три роки транформації. Деякі області її вже провели, зокрема Одеська і Львівська.

Микичак додала, що нині команда МОЗ працює над тим, щоб втримати ситуацію та зробити фтизіатричні відділення сильнішими і спроможнішими для того, аби перенавчити кадри і впродовж трьох років створити ефективну службу допомоги пацієнтам із таким захворюванням, як туберкульоз.

Що відомо

  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що реформував систему лікування туберкульозу в Одеській області, завдяки чому в регіоні знизилася смертність від цього захворювання.
  • Він пообіцяв за таким самим принципом реформувати всю медицину в Україні.
  • Крім того, Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня.
  • За його словами, з 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфрастуктури, щоб визначити спропожність та ефективність госпітальної мережі.
  • Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, яка впроваджувала в Україні медреформу, заявила, що "називати покращенням реформи боягузливий крок у минуле — означає брехати та зневажати усіх українців, в тому числі медиків, які заслуговують на гідну та справедливу винагороду за свою роботу".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди