Степанов розповів, що реформуватиме медицину за прикладом тубдиспансерів на Одещині

Степанов розповів, що реформуватиме медицину за прикладом тубдиспансерів на Одещині

Степанов розповів, що реформуватиме медицину за прикладом тубдиспансерів на Одещині 24 канал

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що реформував систему лікування туберкульозу в Одеській області, завдяки чому у регіоні знизилась смертність від цього захворювання і за такою ж моделлю буде реформувати всю медицину в Україні.

За його словами, він понад два роки очолював Одеську область і медицина у нього була одним із головних пріоритетів.

"Так сталось, що Одеська область є однією з найбільших по захворюванності на туберкульоз. Ця проблематика стояла дуже гостро і ми почали думати як реформувати цю сферу", - сказав він під час брифінгу 7 травня.

Міністр розповів, що разом з міжнародними партнерами у регіоні провели дослідження щодо захворюванності на туберкульоз,використання ліжок, можливостей лікування на амбулаторному лікуванні, а не тільки у стаціонарах та щодо шляхів покращення надання медичної допомоги хворим на туберкульоз.

Після чого ухвалили стратегію та почали втілювати її у життя.

Зокрема, створили єдиний центр "соціально-значущих хвороб", у який об'єднали всі заклади, які лікували туберкульоз, ВІЛ та гепатити.

"Чого ми досягли? По-перше, ми скоротили 1045 зайвих ліжок, які були у стаціонарах. Звичайно, під ці ліжка були скорочені медичні працівники", - розповів Степанов, зазначивши, що всім медикам запропонували іншу роботу.

"Що ми досягли з точки зору процесів лікування? У нас значно збільшилося охоплення лікування - з 72 до 93%. Також було запроваджено у практику 10 нових амбулаторних моделей лікування", - розповів очільник МОЗу.

За його словами, у складі центру було створено 10 міжрайонних протитуберкульозних кабінетів, що нібито є оптимальним з точки зору охоплення всіх людей, які хворіють на туберкульоз або на ВІЛ.

"У результаті цього реформування частка пацієнтів, які лікуються амбулаторно збільшилася з 35 до 56%. А середній термін перебування у стаціонарі зменшився майже удвічі - з 98 до 58 діб", - додав Степанов.

Міністр стверджує, що у результаті такого підходу вдалося досягти зменшення захворюванності на туберкульоз та зменшення смертності від цього захворювання.

Він заявив, що це приклад того, як треба реформувати медицину і саме так він буде нині реформувати медицину в Україні.

Що відомо

  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що відомство планує суттєво змінити другий етап медичної реформи, який стартував 1 квітня.
  • За його словами, з 11 травня почнеться детальна експертиза всієї медичної інфрастуктури, щоб визначити спропожність та ефективність госпітальної мережі.
  • Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, яка впроваджувала в Україні медреформу, заявила, що називати “покращенням реформи” боягузливий крок у минуле – означає брехати та зневажати усіх українців, в тому числі медиків, які заслуговують на гідну та справедливу винагороду за свою роботу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди