Косово офіційно передало заявку на вступ до ЄС

Косово офіційно передало заявку на вступ до ЄС

Важливо
Люди з прапорами Косова
Фото: AP

15 грудня Косово подало заявку на членство в Євросоюз. Офіційна передача підписаних документів відбулась сьогодні у Празі.

"Ми хочемо приєднатися до ЄС якнайшвидше. Я вірю, що своєю відданістю ми змінимо погляди скептиків. Я не вірю, що та меншість країн-членів ЄС, які не визнали нашу незалежність, виступлять проти нашого членства в ЄС", — сказав Альбін Курті, прем'єр-міністр Косова на пресконференції у Празі, передає Європейська спілка суспільних мовників.

Напередодні керівники державних інституцій Косова 14 грудня підписали заявку щодо членства в Європейському Союзі. Про це повідомила міністерка закордонних справ Косова Меліза Харадінай.

"Косово формалізує свою заявку на членство в ЄС через два десятиліття після саміту у Салоніках у 2003 році, коли було обіцяно європейську перспективу для всіх шести країн Західних Балкан. Враховуючи багато складнощів, ще треба побачити, як цей акт розгортатиметься в ЄС", — написала вона у Twitter.

Як повідомляє Kosova Press, президентка Косова Вйоса Османі назвала сьогоднішній день "історичним" і заявила, що Косово "заслуговує бути частиною сім'ї ЄС".

"Процес неоднорідний і може бути тривалим, але ми налаштовані на успіх. Ми будемо виконувати свою роботу, щоб Європейський Союз міг виконати свою якнайлегше", — сказала вона.

Прем'єр-міністр Альбін Курті висловив переконання, що прогрес щодо вступу Косова в ЄС залежатиме від "відданості глибоким і трансформаційним реформам".

Спікер парламенту Глаук Конюфка заявив, що Євросоюз буде "повним лише тоді, коли всі європейські країни будуть частиною цього союзу".

Республіка Косово — частково визнана держава, яку Сербія вважає своєю територією. Косово було автономним краєм в складі колишньої Югославії. У 1999 році край став протекторатом Організації Обʼєднаних Націй. Парламент Косова в односторонньому порядку проголосив незалежність у 2008 році.

Республіку Косово визнає більшість країн Заходу, включно зі Сполученими Штатами. П’ять країн ЄС — Кіпр, Греція, Іспанія, Румунія та Словаччина — не визнають незалежності Косова. Україна також не визнала незалежність Косова.

Читайте також

"Тривожний дзвінок для ЄС". Балканська розслідувачка про Сербію із Косово на тлі війни в Україні

Що сталося в Косово, як вдалося уникнути загострення і до чого тут Росія

На початок