Харківські митці просять президента посприяти перейменуванню Театру ім.Пушкіна

Харківські митці просять президента посприяти перейменуванню Театру ім.Пушкіна

Харківські митці просять президента посприяти перейменуванню Театру ім.Пушкіна
Фото: Sergiy Bobok

Харківські культурні діячі підписали відкритий лист до президента України Володимира Зеленського, в якому просять посприяти перейменуванню Харківського академічного російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна. А саме прибрати з його назви ім'я російського поета та згадку про державу-агресора. Лист опублікували у Facebook 13 грудня.

"Попри те, що в Україні з 2014 року триває війна з Росією, навіть попри повномасштабний напад Росії 24.02.2022 року в Харкові владою на різних рівнях неодноразово блокувалося рішення (...). Позиція депутатського корпусу, принаймні більшої його частини, суперечить політиці, яку проводить держава в умовах війни", – йдеться у зверненні.

Підписанти зазначають, що Харківський академічний театр є комунальним закладом Харківської обласної ради. Колектив театру звернувся до голови Харківської облради з пропозицією перейменування, 20 вересня депутати розглянули цю пропозицію та відхилили її.

La Scala відкрила сезон російською оперою, а українці прийшли під театр із протестом

На сесії депутатка від "Блоку Кернеса" та голова бюджетної комісії Людмила Немикіна виступила проти вилучення власного імені з назви драматичного театру. Вона заявила, що зміна назви буде варварством, оскільки Пушкін — це світове надбання.

У облраді підготував новий проєкт рішення, однак на засіданні 3 грудня відмовилися внести його розгляд до порядку денного.

Аргументи, що російська культура залишається поза агресією, що Пушкін є світовим надбанням, створюють небезпечні пастки для українців, стимулюючи хибну точку зору, що проти України воює не російський народ, а пропутінські авторитарні можновладці.

"Для самого театру позбавитися від маркерів країни-вбивці також надзвичайно важливо, – йдеться у листі. – Бо, по суті, це позиційно долає історичну трагедію створення цього театру в 1933 році ніби "на заміну" знищеного радянським тоталітарним режимом курбасівського Березолю".

харків театр пушкін
Харківські митці просять президента посприяти перейменуванню Театру ім.Пушкіна. Фото: Харківський академічний драматичний театр/Facebook

Свої підписи зокрема поставили:

  • письменник Сергій Жадан,
  • режисерка театру Ольга Турутя-Прасолова,
  • декан театрального факультету ХНУМ імені І.П. Котляревського Яна Партола,
  • творчий керівник "Театру 19" Ігор Ладенко,
  • головний режисер Харківського академічного драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка Степан Пасічник,
  • філософ, перекладач, публіцист Вахтанг Кебуладзе,
  • директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук,
  • історикиня, начальниця Північно-східного відділу Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова та інші.
Українці влаштували акцію на премʼєрі вистави Сєрєбряннікова: як це було

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що театр російської драми ім. Лесі Українки наприкінці лютого 2022 року змінив назву. Тепер він називається "Національний академічний драматичний театр ім. Лесі Українки".

А водночас дискусія навколо назви Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського продовжується від квітня. Значна частина професорського складу та студентів висловилася за перейменування закладу, в той час, як на засіданні Вченої ради голосуванням було вирішено назву залишити.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок