До 100-річчя Слави Стецько в держархіві Тернополя відшукали її метричну книжку

До 100-річчя Слави Стецько в держархіві Тернополя відшукали її метричну книжку

До 100-річчя Слави Стецько в держархіві Тернополя відшукали її метричну книжку
оригінальне

Метричну книжку Слави Стецько знайшли та дослідили в Тернопільському обласному державному архіві. Про це розповів директор архіву Федір Полянський. Уродженка Тернопільщини Слава Стецько - очолювала Конгрес Українських Націоналістів з 1992 року, а з 1991 до 2001 була головою проводу ОУН.

У метричній книзі є інформація про народження та хрещення Слави Стецько, її церковне ім’я, будинок, де народилася, а також дані про її батьків та хрещених, - каже Федір Полянський:

"Народжена 14 травня 1920 року, хрещена 16 травня. Народжена в домі №155 село Романівка Теребовлянського повіту. Дали ім’я – подвійне ім’я Анна-Емілія. Батьки: Йосип Музика – син Михайла і Анни Уруська. І мати – Юлія Домбровська – донька Івана і Олександри Крушельницької. Хресними батьками були Михаїл Яворський, Юлія Яворська – рільники села Романівки. Отець хрещення і миропомазання здійснив отець Іван Яворський".

Сьогодні минає 100 років з дня народження цієї політичної діячки.

У Тернопільському держархіві знайшли метричну книжку Слави Стецько
У Тернопільському держархіві знайшли метричну книжку Слави Стецько. оригінальне

Що відомо:

Слава Стецько – журналістка, співорганізаторка Червоного Хреста УПА, жіночої мережі та юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів, перша лідерка партії Конгрес Український Націоналістів. Депутатка Верховної Ради України другого, третього та четвертого скликань. Дружина Ярослава Стецька - першого заступника провідника ОУН-Б Степана Бандери. Померла 12 березня 2003 року в Мюнхенській лікарні. Похована на Байковому кладовищі в Києві.

На початок