Ексдиректора СМНВО обвинувачують в ухиленні від сплати податків та незаконній передачі під заставу ОДЦ "Чайка"

Ексдиректора СМНВО обвинувачують в ухиленні від сплати податків та незаконній передачі під заставу ОДЦ "Чайка"

Колишнього генерального директора ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" (ім. Фрунзе) обвинувачують у зловживанні повноваженнями, яке спричинило підприємству шкоду на 25,5 млн грн, а також в умисному ухиленні від сплати 41,2 млн грн податків. Відповідний обвинувальний акт направили до суду, повідомляє пресслужба прокуратури Сумської області.

За даними слідства, у квітні 2013 році обвинувачуваний уклав іпотечний договір з кредитною установою та передав їм під заставу все майно табору "Чайка", відокремленого підрозділу СМНВО. Але майно дитячого закладу оздоровлення та відпочинку не може бути об’єктом звернення стягнення за борговими зобов’язаннями та не може передаватися у заставу.

Підприємство позику не повернуло. У 2021 році банк забрав ОДЦ у рахунок погашення заборгованості. Таким чином підприємству завдано шкоди в розмірі 25,471 млн грн — ринкова вартість нерухомого майна табору.

Окрім того, обвинувачуваний не сплачував податки НВО 8 місяців на 41 226 199, 79 грн. З аналізу руху коштів ПАТ встановлено, що в цей період на рахунках було достатньо коштів.

Що відомо

  • 6 липня змінено повідомлення про підозру колишньому генеральному директору АТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання" (раніше – завод ім. Фрунзе) та двом його спільникам. За даними прокуратури, генеральний директор за попередньою змовою з приватним виконавцем допустив незаконне відчуження за заниженою ціною на користь наближеної особи приміщення готелю СМНВО "Ювілейний".
  • Особисте зобов’язання – такий запобіжний захід обрали 13 квітня минулого року колишньому керівнику Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання Олексію Цимбалу. Чоловіка тоді підозрювали у безпідставній невиплаті майже 100 млн грн заробітної плати працівникам підприємства.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок