Стало відомо, як на Прикарпатті знеструмлюватимуть підприємства та будинки, під'єднані до критичної інфраструктури

Стало відомо, як на Прикарпатті знеструмлюватимуть підприємства та будинки, під'єднані до критичної інфраструктури

Стало відомо, як на Прикарпатті знеструмлюватимуть підприємства та будинки, під'єднані до критичної інфраструктури
Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

З 13 грудня на Івано-Франківщині у тестовому режимі почали вимикати електроенергію на підприємствах, а також у будинках, мережі яких під'єднані до об'єктів критичної інфраструктури, розповів в ефірі радіо "Західний Полюс" технічний директор "Прикарпаттяобленерго" Олег Сеник.

За його словами, до вимкнень залучають більше споживачів, щоб "покращити графіки для всіх і загалом зменшити навантаження по області".

Знеструмлення бізнесу

Для бізнес-сфери "Прикарпаттяобленерго" запроваджує два графіки — обмеження потужностей і електроенергії.

"Фізично вони працюють так: ми добу напередодні зв'язуємося з ними та кажемо, що на наступну добу і на який період вводиться обмеження. Наприклад, підприємству потрібно самостійно зменшити свою потужність на 30% — вимкнути частину технологічного процесу, свої допоміжні функції", — пояснив Олег Сеник.

З його слів, наступного дня у цих споживачів перевірятимуть лічильники. Якщо вони дотримуватимуться обмеження, то працюватимуть і надалі у такому режимі. Якщо підприємство навпаки порушить ліміт — енергетики його знеструмлять.

Як вимикатимуть будинки, під'єднані до критичної інфраструктури

13 грудня на сайті "Прикарпаттяобленерго" оприлюднили графік для IV черги, який діятиме для зменшення навантаження на мережу в "пікові" години. Її поділили на підчерги 4.1 та 4.2.

"По суті, підчерга 4.2. — це споживачі, в яких раніше не вимикали електроенергію, та будинки, під'єднані до критичної інфраструктури", — розповів технічний директор "Прикарпаттяобленерго".

Графіки вимкнень на тиждень

За словами Олега Сеника, "Прикарпаттяобленерго" розроблятиме графіки не на день, а на тиждень, і оприлюднюватиме їх завчасно.

"Зрозуміло, якщо будуть якісь різкі зміни та нові обставини в енергосистемі, то вони корегуватимуться", — сказав енергетик.

Що відомо

Напередодні "Прикарпаттяобленерго" анонсувало обмеження усіх споживачів електроенергії. Це дозволить подавати світло жителям області на 12 годин.

13 грудня на Прикарпатті почали діяти скореговані графіки вимкнень електроенергії кожні чотири години. Утім протягом доби при зміні доведених лімітів від "Укренерго" періоди вимкнень можуть змінитися.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок