США готуються анонсувати прорив у термоядерному синтезі — WP

США готуються анонсувати прорив у термоядерному синтезі — WP

США готуються анонсувати прорив у термоядерному синтезі — WP
Установка NIF Target Bay у Ліверморі, штат Каліфорнія. Фото: Damien Jemison/Lawrence Livermore National Laboratory via AP

Американські науковці змогли досягнути прориву у технології керованого ядерного синтезу та планують оголосити про відкриття.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на власні джерела

"Міністерство енергетики планує оголосити у вівторок (13 грудня — ред.), що вченим вперше вдалося провести реакцію термоядерного синтезу, яка створює чистий приріст енергії, що є важливою віхою в багатомільярдних пошуках тривалістю в десятиріччя та ставили за мету розробити технологію, яка забезпечує необмежену, дешеву, чисту електроенергію", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, мета досліджень в галузі термоядерного синтезу полягає в тому, щоб відтворити ядерну реакцію, яка забезпечує енергією Сонце.

"Це — "святий Грааль" безвуглецевої енергії, за яким вчені ганяються з 1950-х років. До комерційного використання залишається не менше десяти років, а може, й десятиріччя, але адміністрація Байдена, ймовірно, рекламуватиме останню розробку як підтвердження масштабних інвестицій уряду протягом багатьох років", — пишуть журналісти

Протягом років на дослідження термоядерного синтезу були витрачені значні суми державних та приватних коштів. Науковці намагались розробити обладнання, яке могло б виробляти електроенергію, не залишаючи вуглецевого сліду й радіоактивних відходів, та потребувало б набагато менших ресурсів, ніж необхідно для використання сонячної енергії та енергії сили вітру.

Система, розташована в лабораторії, використовує 192 лазерних промені, які сходяться в центрі гігантської сфери, щоб запустити термоядерну реакцію у крихітній водневій паливній гранулі. Передбачається, що нова розробка також може допомогти забезпечити дешевою електрикою бідні регіони світу.

"Для більшості з нас це було лише питанням часу", — сказав у коментарі виданню старший науковий співробітник з термоядерного синтезу, знайомий із роботою Національного комплексу лазерних термоядерних реакцій у Ліверморській національній лабораторії Лоуренса в Каліфорнії, де було зроблено відкриття.

Очікується, що міністерка енергетики США Дженніфер Гренхольм зробить заяву щодо відкриття на заході для ЗМІ у зв’язку з анонсованим відкриттям "великого наукового прориву", зазначає видання.

Читайте також

Європейські науковці встановили новий рекорд добування енергії із термоядерного синтезу

Штучне "сонце". Фізик розповів, чи зробить революцію найбільший у світі термоядерний реактор

На початок