Іран може продати Росії сотні балістичних ракет 
 — Кірбі

Іран може продати Росії сотні балістичних ракет — Кірбі

Іран може продати Росії сотні балістичних ракет 
 — Кірбі
. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Росія та Іран рухаються до поглиблення оборонного партнерства. Іранська влада зокрема розглядає можливість продажу Москві сотень балістичних ракет.

Про це сказав під час брифінгу 9 грудня координатор з питань стратегічних комунікацій Ради безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Він повідомив, що Росія та Іран також ймовірно розглядають можливість створення у РФ спільної лінії виробництва безпілотників.

Водночас Росія, за даними США, готує іранських пілотів на винищувачах Су-35, і Іран може отримати поставки таких літаків протягом року.

"Ці винищувачі значно зміцнять військово-повітряні сили Ірану щодо його регіональних сусідів", — зазначив Кірбі.

Він наголосив, що таким чином таке "повномасштабне оборонне партнерство" Росії та Ірану шкодить усій міжнародній спільноті, а зокрема Україні та сусідам Ірану.

"Ми будемо застосовувати наявні інструменти, щоби викрити, а також зупинити цю діяльність, і ми готові це зробити", — наголосив представник Білого дому.

Раніше речник Повітряних сил Юрій Ігнат припустив, що в силу певних дипломатичних факторів процес передачі Іраном Росії ракет міг уповільнитися, але готуватися варто до всього.

Що відомо про іранські дрони у війні Росії проти України

13 вересня військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.

17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

4 грудня в ЗСУ повідомили, що Росія рідше застосовує іранські дрони через морози. Того ж дня ЗМІ повідомили, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Читайте також

Велика Британія впроваджує черговий пакет санкцій проти РФ та Ірану

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе

На початок