Велика Британія впроваджує черговий пакет санкцій проти РФ та Ірану

Велика Британія впроваджує черговий пакет санкцій проти РФ та Ірану

Велика Британія впроваджує черговий пакет санкцій проти РФ та Ірану
Парламент Великої Британії, фото: Getty Images

Велика Британія запровадила нові санкції проти посадовців Росії й Ірану, відповідальних за російське вторгнення в Україну та порушення прав людини. Обмеження також запроваджуються щодо двох політиків Молдови.

Про це повідомляється на сайті уряду королівства.

Зокрема, під санкції потрапили 10 іранських чиновників, пов'язаних з судовою і пенітенціарною системами Ірану. Серед них — 6 посадовців, пов'язаних із судами, які були відповідальні за переслідування протестувальників та винесення вироків, що включали смертну кару.

Під санкції потрапили Алі Чехармахалі і Глоамреза Зіяї, колишні директори в'язниці "Евін" в Тегерані, яка відома жорстоким поводженням як з іранськими, так і з іноземними ув'язненими. Аллах Карам Азізі, начальник в'язниці Разі Шахр, також потрапив під санкції.

Велика Британія також запровадила санкції проти російського полковника Ібатулліна за його роль як командира 90-ї танкової дивізії, що перебуває на передовій з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Окрім того, королівство запровадило санкції за порушення прав людини проти Андрія Тішеніна, співробітника ФСБ Росії, та Артура Шамбазова, старшого оперуповноваженого в окупованому РФ Криму. У 2015 році вони катували українця Олександра Костенка.

Під санкціями опинився й Валентин Опарін, майор юстиції РФ, та Олег Ткаченко, керівник відділу прокуратури Ростовської області. Обидва перешкоджали розгляду скарг на катування, а Ткаченко також застосовував тортури для отримання свідчень.

Додатково Британія запроваджує санкції проти Ілана Шора, голови партії "Шор" з 2016 року та депутата парламенту Молдови.

"У 2022 році, після російського вторгнення в Україну, партія "Шор" почала активно взаємодіяти з російською владою, депутати відвідали Москву та налагодили міжпартійні контакти. Після цього партія організовувала протестну діяльність проти чинної влади у Молдові. З 26 жовтня 2022 року Iлан Шор знаходиться під санкціями США", — йдеться у повідомленні.

Також під санкціями опинився Володимир Плахотнюк, голова Демократичної партії Молдови з грудня 2016 року по червень 2019 року

Санкції передбачають замороження активів та заборону на в'їзд на територію Великої Британії. Активи всіх юридичних осіб підлягають заморожуванню.

Що відомо

  • 7 грудня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Європейська комісія підготувала дев'ятий пакет санкцій проти Росії.
  • 30 листопада керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Британія запровадила санкції проти російських чиновників, відповідальних за організацію "референдумів" на окупованих територіях України.
  • 26 вересня Британія запровадила санкції через проведення РФ псевдореферендумів на тимчасово окупованих українських територіях.

Читайте також

Нові безпілотники на озброєнні ЗСУ, СБУ продовжує "безпекові заходи" на об’єктах УПЦ МП. 289 день війни. Онлайн

На початок