В Ірані під час придушення протестів іранські силовики стріляли у жінок з рушниці в обличчя, груди та геніталії. Про це пише The Guardian з посиланням на інтерв’ю з медиками по всій країні.
Лікарі та медсестри, які таємно лікували демонстрантів, щоб уникнути арешту, розповіли журналістам, що травми жінок часто відрізнялися від поранень чоловіків. Чоловікам частіше стріляли з дробовиків у ноги, сідниці та спину, тоді як жінкам цілили у груди, геніталії та обличчя. Також дуже поширеними були постріли в очі жінкам, чоловікам і дітям. Це серйозні травми, які можуть призвести до незворотних наслідків, зазначили лікарі.
Фотографії, надані медиками The Guardian, демонструють нищівні рани по всьому тілу від дробу, яким сили безпеки стріляли в людей з близької відстані. На деяких фотографіях зображені люди з десятками крихітних кульок, які глибоко застрягли в тілі.
The Guardian поспілкувався з 10 медичними працівниками, пише видання. Один лікар із центральної провінції Ісфахан сказав, що він вважає, що влада по-різному переслідує чоловіків і жінок, “тому що вони хочуть знищити красу цих жінок”.
“Я лікував жінку років 20, якій двома кульками поцілили в статеві органи. Десять інших дробин потрапили у внутрішню частину її стегна. Ці 10 кульок легко видалили, а от ті дві кульки були складним завданням, оскільки вони були затиснуті між її уретрою та вагінальним отвором”, — сказав лікар.
За його словами, існував серйозний ризик вагінальної інфекції. Дівчина розповіла, що брала участь в акції протесту, коли прибула група з приблизно 10 агентів і їй вистрілили у геніталії та стегна.
Лікар сказав, що йому було важко впоратися зі стресом і болем, свідком якого він став.
“Вона могла бути моєю власною донькою”, — додав він.
Що відомо про протести в Ірані
Масові протести в Ірані почались після смерті 22-річної дівчини. 16 вересня 2022 року 22-річна Махса Аміні померла в одній із лікарень Тегерана невдовзі після того, як була затримана поліцією через неналежне носіння хіджабу. Поліція Ірану повідомила, що в дівчини стався серцевий напад, проте її родичі заперечили, що вона мала будь-які захворювання серця. За даними ЗМІ, Аміні побили у фургоні для затриманих, у госпіталь її нібито доставили вже з травмами голови.
Після загибелі Аміні у країні почалися протести проти свавілля правоохоронців. За даними неурядової організації з прав людини в Ірані (IHRNGO), іранські сили безпеки вбили під час протестів щонайменше 326 людей.
4 грудня генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що влада переглядає закон про обов'язкове носіння хіджаба для жінок. Протестувальники в Ірані оголосили триденний страйк із 5 грудня, намагаючись зберегти тиск на владу у зв'язку зі смертю Махси Аміні.
Читайте також
Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права
"Нас забрали у відділок, тому що мої штани були трошки коротшими, ніж потрібно" — Таране Махдабі про протести в Ірані
Знімають хіджаби і стрижуть волосся: як підтримують протести в Ірані
В Ірані стратили першого протестувальника — ЗМІ
Влада Ірану переглядає закон про обов'язкове носіння хіджаба для жінок