У США оприлюднили звинувачення щодо Деркача. Скільки років тюрми йому загрожує

У США оприлюднили звинувачення щодо Деркача. Скільки років тюрми йому загрожує

Андрій Деркач
. Facebook Андрій Деркач

У США федеральний суд Брукліна 7 грудня оприлюднив обвинувальний акт щодо народного депутата України Андрія Деркача. Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту США. Деркача звинувачують у фінансових злочинах.

Обвинувальний акт має сім пунктів, де містяться звинувачення у змові з метою порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження, змові щодо банківського шахрайства, змові з відмиванням грошей, пов’язаних, зокрема, з купівлею та обслуговуванням двох кондомініумів у Беверлі Хіллз, Каліфорнія.

Деркач, який досі перебуває на волі, нібито приховував свою зацікавленість в угодах і порушував санкції, запроваджені у 2020 році, йдеться на сайті Мін’юсту.

“Оголошені сьогодні звинувачення та дії щодо конфіскації включають використання кримінальних повноважень та повноважень щодо конфіскації, спрямованих на приховування власності високопоставленими іноземними політичними посадовими особами, ухвалене як частина Закону про дозвіл на національну оборону 2021 року”, — йдеться у повідомленні.

“Поведінка цього активу Кремля, щодо якого були застосовані санкції за спробу отруїти нашу демократію, показала, що він готовий, бажає і здатний використовувати нашу банківську систему для досягнення своїх незаконних цілей”, — заявив прокурор США Бреон Піс у Східному окрузі Нью-Йорка.

Він додав, що США не будуть безпечною гаванню, де злочинці, олігархи та підсанкційні особи можуть приховати свої незаконно здобуті прибутки або вплинути на вибори.

“Підтримуваний Кремлем український політик і олігарх Андрій Деркач потрапив під санкції за його спроби вплинути на президентські вибори в США у 2020 році від імені російських спецслужб”, — пояснив представник ФБР Майкл Дж. Дрісколл.

За його словами, беручи участь у спланованій російській дезінформаційній кампанії з метою підірвати інститути США, Деркач водночас вступив у змову, щоб шахрайським шляхом отримати вигоду від західного стилю життя для себе та своєї родини в Сполучених Штатах.

“ФБР продовжуватиме використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти для виявлення операцій російської розвідки, зриву російських мереж відмивання інформації та притягнення до відповідальності тих, хто прагне брати участь у злочинній змові з метою підірвати чесність виборів у США та уникнути санкцій США”, — заявив Дрісколл.

Одночасно з оголошенням обвинувачення прокуратура США Східного округу Нью-Йорка подала та оголосила цивільний позов про конфіскацію, вказавши суб’єкти кондомініумів і два фінансові рахунки як відповідачів “in rem”, вимагаючи конфіскації цього майна на основі їхньої участі доходах від порушень федеральних законів про відмивання грошей та федерального закону, який передбачає кримінальну відповідальність за приховування активів високопоставлених іноземних політичних діячів.

Що відомо про фінансові махінації Деркача у США

Згідно з обвинуваченням, поданим у Східному окрузі Нью-Йорка, приблизно 10 вересня 2020 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) застосувало санкції до Деркача за його спроби вплинути на президентські вибори в США у 2020 році. Згідно з інформацією, оприлюдненою OFAC, Деркач був “активним російським агентом протягом більше десяти років, підтримував тісні зв’язки з російськими спецслужбами”, які “вели приховану кампанію впливу” з метою підриву президентських виборів 2020 року.

Як стверджується, починаючи принаймні з 2013 року, Деркач і його спільник розробили схему придбання двох розкішних кондомініумів у Беверлі-Гіллз, штат Каліфорнія, приховуючи при цьому інтерес Деркача до транзакції від фінансових установ США. У схемі використовувався спеціаліст із фінансових послуг зі США.

У разі доведення провини Деркачу загрожує до 30 років позбавлення волі, наголошують у Мін'юсті США.

Що відомо про Деркача

Андрій Деркач є сином Леоніда Деркача – колишнього голови Служби безпеки України. У 1998 році він вперше став депутатом Верховної ради (ІІІ скликання). У 2002 році він пройшов до Верховної ради IV скликання від блоку "За єдину Україну!", який очолював Володимир Литвин. У грудні 2005 року перейшов до фракції Соціалістичної партії України. Обіймав посаду заступника голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

2 листопада 2006 року склав повноваження депутата і його призначили президентом "Енергоатому", а також генеральним директором ДК "Укратомпром". На позачергових виборах народних депутатів у листопаді 2007 року пройшов до Верховної ради VI скликання у складі "Партії регіонів".

У жовтні 2014 року як самовисуванець балотувався у Сумській області та потрапив до Верховної ради VIII скликання, де входив до бюджетного комітету. З кінця листопада 2014 року виконував обов'язки керівника депутатської групи "Воля народу", доки 26 січня 2016 року не написав заяву про вихід з неї.

На позачергових виборах у 2019 році Деркача обрали до Ради IX скликання шляхом самовисування. Є позафракційним нардепом і не входить до жодного парламентського комітету.

"Плівки Деркача"

19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів" нібито записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".

В Офісі генпрокурора порушили провадження за фактом "державної зради", після оприлюднення цих записів, а Служба зовнішньої розвідки заявила про проведення інформаційних операцій проти України російськими спецслужбами.

Реакція США на втручання Деркача у вибори США

Розвідка Сполучених Штатів кваліфікувала дії Андрія Деркача як втручання в американські вибори з боку Росії. Тоді проти нардепа запровадили санкції.

Розвідка стверджувала, що депутат українського парламенту Деркач був активним російським агентом понад десять років, підтримував тісні зв’язки з російськими спецслужбами, а також "прямо чи опосередковано брав участь, фінансував, приховував або іншим чином брав участь у втручанні іноземних держав у спробі підірвати майбутні президентські вибори у США 2020 року".

У розвідці стверджували, що в період з травня по липень 2020 року Деркач випустив відредаговані аудіокасети та іншу непідтверджену інформацію з метою дискредитації американських чиновників, а також подав необґрунтовані звинувачення проти американських та міжнародних політичних діячів.

У  серпні 2021 року Рада нацбезпеки і оборони запровадила персональні економічні обмежувальні санкції проти народного депутата Андрія Деркача.

Читайте також

Депутат Андрій Деркач курував охоронні агентства, які працювали на Росію — СБУ

ФБР розшукує росіянина, який співпрацював з Деркачем та російською розвідкою

На початок