Депутати Київради сьогодні, 8 грудня, перейменували ще 32 вулиці, провулки та бульвари, назви яких пов'язані з Росією та радянським минулим. Зокрема, бульвар Дружби Народів відтепер називатиметься на честь фундатора української армії Миколи Міхновського.
Про це інформує пресслужба КМДА.
Також вулицю Енгельса перейменували на Опанаса Сластіона, Кутузова – на Івана Кожедуба. Вулиця Достоєвська стала Енді Воргола, Сім’ї Сосніних – Івана Дзюби, а Миколи Раєвського перейменували на Павла Загребельного.
З повним переліком вулиць, перейменованих на сьогоднішньому засіданні Київради, можна ознайомитися за посиланням.
"Процес дерусифікації в столиці триває. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою Росія намагається знищити Україну, заморозити українців взимку. Ми повинні позбавитися символів і назв, пов’язаних з країною-агресором, випровадити старі радянські та російські назви зі столиці України назавжди. Росія не має жодного права на окупацію нашої території, нашої культури, на переписування нашої історії", – наголосив мер Києва Віталій Кличко.
Загалом у столиці вже перейменували 237 міських об’єктів. У листопаді Київрада дерусифікувала 12 вулиць столиці, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. Наприкінці жовтня депутати підтримали перейменування понад 40 вулиць. На початку вересня – також близько 40 вулиць. Зокрема, і вулицю Московську у центрі міста перейменували на вулицю Князів Острозьких. А наприкінці серпня депутати перейменували 95 київських вулиць, площ та провулків, нагадали у КМДА.
Що відомо
- Наприкінці квітня Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
- 19 червня у додатку "Київ цифровий" закінчилося голосування за перейменування вулиць Києва, міських об'єктів, історичних пам'яток. Понад 6,5 мільйонів киян взяли участь, щоб обрали нові, українські, назви.
- У додатку "Київ Цифровий" 4 листопада почалося нове опитування громадської думки щодо доцільності повернення історичних назв міським об’єктам. У переліку 32 топоніми — вулиці, провулки, площі, сучасні назви яких пов’язані з Росією та її сателітами
Читайте також
Не викликало дискусій. Як відбувся перший етап дерусифікації Києва