Чому після відновлення електропостачання в одних споживачів є світло, а в інших немає. Пояснює керівник Рівнеобленерго

Чому після відновлення електропостачання в одних споживачів є світло, а в інших немає. Пояснює керівник Рівнеобленерго

Чому після відновлення електропостачання в одних споживачів є світло, а в інших немає. Пояснює керівник Рівнеобленерго
Ілюстративне фото: Getty Images

На Рівненщині щодня виходить з ладу 4-5 об'єктів, на які виїжджають аварійні бригади енергетиків. Про це 9 грудня на брифінгу розповів голова правління Рівнеобленерго Сергій Невмержицький. Він пояснив, що це стається після подачі електроенергії і перенавантаження мережі.

У деяких будинках електроенергію вимикають частіше, ніж в інших, через наявність на лінії об'єктів критичної інфраструктури, зазначив Сергій Невмержицький. Він пояснив, що обленерго намагається "надійно подавати електроенергію саме на лікарні, об'єкти водоканалу, тепломережі".

"І так стається, що на цих фідерах, де приєднані ці об'єкти, також підключені і юридичні, і побутові споживачі. І в компанії немає технічної можливості забезпечити надійде електропостачання цих об'єктів і відключити об'єкти споживачів, під'єднаних до цих фідерів. Ми працюємо у цьому напрямку, намагаємося зробити графіки цих відключень такими, щоб була соціальна справедливість і всі люди були максимально з електроенергією", — зазначив він.

Читайте також: Чому доводиться порушувати графіки відключень. Пояснює керівник Рівнеобленерго

Сергій Невмержицький також пояснив, чому в одних будинках після відключення з'являється світло, а в навколишніх може його не бути.

"Після включення окремих фідерів, які були відключені якийсь період — 4-5 годин, різко збільшується навантаження на ці фідери. Питання: чому воно збільшується? Тому що всі споживачі включають енергоємні обладнання: бойлери, електроплити, пральні машини. І це навантаження одночасно лягає на нашу електромережу, мережа не витримує й аварійно відключається, виходить з ладу обладнання", — каже голова правління Рівнеобленерго.

Щоб відновити енергопостачання, на місце повинна виїхати аварійна бригада підприємства. Лише після ремонту світло з'являється у тому чи іншому будинку.

"На сьогодні в компанії протягом дня 2-3 кабелі виходить з ладу і 4-5 об'єктів, на які відправляємо аварійні бригади, які працюють 24 години на добу та усувають пошкодження. У нас є випадки, що бригада кабельників, приїхавши з виконання робіт о 18:00, виходить з ладу кабель — вони виїжджають і працюють до першої, до другої години ночі, щоб відновити електропостачання окремих будинків", — пояснює Сергій Невмержицький.

Читайте також

  • Шоломи, окуляри, броньовані плити: у Рівному викрили схему продажу гуманітарної допомоги для військових
  • Цеглина на газовій плиті для обігріву: спеціаліст Рівнегазу пояснив, у чому небезпека
  • Розплідник мастифів у Рівному: суд розглядатиме справу заново
  • На Рівненщині підліток зізнався, що “замінував” ліцей. Матір чекає штраф

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок