Чому доводиться порушувати графіки відключень. Пояснює керівник Рівнеобленерго

Чому доводиться порушувати графіки відключень. Пояснює керівник Рівнеобленерго

Чому доводиться порушувати графіки відключень. Пояснює керівник Рівнеобленерго
Фото: Суспільне Рівне

Ліміти споживання електроенергії для Рівненщини станом на першу половину грудня становлять 50-60% від потреби, про це 9 грудня на брифінгу розповів голова правління Рівнеобленерго Сергій Невмержицький. Разом із начальником ОВА вони пояснили, чому графіки планових відключень іноді доводиться порушувати.

Після восьмої ракетної атаки РФ енергосистема зазнала "значних ушкоджень" енергосистеми, каже начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль. Попри те, що систему поступово стабілізують, з похолоданням навантаження знову зростає. В Україні — єдина енергосистема, вона не виокремлюється окремо на регіон.

Читайте також: Заживлять паралельно, або поставлять генератори: в ОВА прокоментували перебої з теплопостачанням у Рівному

Голова правління Рівнеобленерго Сергій Невмержицький пояснює: ліміти для області — це об'єм електроенергії в мегават-годинах, яку може споживати регіон.

"Наразі ліміт споживання на Рівенську область доводиться в межах 50-60% від потреби. В грудні 2021 року споживання було 485 мегават-годин, то на сьогодні 263 мегават-години. Ми очікуємо, що після відновлення генерації Укренерго ситуація покращиться і ліміти будуть збільшені. Але із заяв Укренерго — до повного відновлення і вихід на об'єми споживання 2021 року нема можливості забезпечити таку потужність", — каже керівник обленерго.

Енергетики розділяють відключення на три категорії:

  • планові — ті, які прогнозує Рівнеобленерго, спираючись на доведені ліміти
  • аварійні — виходить з ладу обладнання, бо не витримує мережа. Це непрогнозований процес
  • екстрені — це коли рівень споживанні перевищує ліміт і Укренерго дає команду до відключення. Це також непрогнозований процес

Зі слів Невмержицького, виникають ситуації, коли потрібно терміново збалансувати систему України, тому вводять екстрені графіки відключень:

"Диспетчери НЕК дають термінову команду для диспетчера обленерго зняти якесь навантаження, і ми повинні впродовж 15 хвилин зняти це навантаження, аби не було аварійних відключень. Як правило, в таких випадках вимикаємо тих споживачів, які не входять в графіки, і ми порушуємо графіки планових відключень. В цьому випадку порушуються і терміни відключень. Ці дії обов'язкові, аби зберегти систему України"

Учасники брифінгу вчергове наголосили, що кожен увімкнений прилад споживає електроенергію, відтак варто зробити все для максимальної економії.

Читайте також

  • Шоломи, окуляри, броньовані плити: у Рівному викрили схему продажу гуманітарної допомоги для військових
  • Цеглина на газовій плиті для обігріву: спеціаліст Рівнегазу пояснив, у чому небезпека
  • Розплідник мастифів у Рівному: суд розглядатиме справу заново
  • На Рівненщині підліток зізнався, що “замінував” ліцей. Матір чекає штраф

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок