На відновлення музею Сковороди на Харківщині потрібно близько 112 млн грн — Мінкульт

На відновлення музею Сковороди на Харківщині потрібно близько 112 млн грн — Мінкульт

На відновлення музею Сковороди на Харківщині потрібно близько 112 млн грн — Мінкульт
Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині. Травень 2022 рік. Фото: t.me/synegubov

У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, скільки потрібно грошей на відбудову Національного музею Григорія Сковороди, знищеного російським обстрілом.

"Частину коштів ($50 тис.) на заходи з консервації музею надасть ЮНЕСКО. Ще 450 тис. грн на проведення науково-проєктних робіт, необхідних задля відновлення будівлі, виділить з обласного бюджету Харківська ОВА", — повідомили у Мінкульті 3 грудня.

За попередніми оцінками, повідомили у Міністерстві, для повної відбудови музею потрібно близько 112 млн грн.

Що відомо

  • Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Внаслідок обстрілу поранення отримав 35-річний син директора музею, який залишився охороняти приміщення. Чоловіка витягли з-під завалів, медики діагностували у нього травму ноги та відправили до лікарні. Площа пожежі склала близько 280 кв. м. О 08:05 7 травня загоряння загасили. Приміщення знищене, однак найцінніші експонати не постраждали.
  • Співак Святослав Вакарчук передав проєкту "Збережіть українську культуру" 350 тис. гривень. Кошти направлять на відновлення Національного літературно-меморіального музею Сковороди, який зруйнувала РФ.
  • З 22 вересня можна купити поштовий блок, який присвячений 300-літтю з дня народження Григорія Сковороди. 7,5 млн гривень від продажу блоку "Укрпошта" спрямує на відновлення музею у Сковородинівці.

Читайте також

До Харкова вперше прибув "Сковорода Експрес"

На початок