Після тижня протестів Китай планує послабити коронавірусні обмеження — ЗМІ

Після тижня протестів Китай планує послабити коронавірусні обмеження — ЗМІ

Після тижня протестів Китай планує послабити коронавірусні обмеження — ЗМІ
. Поліція намагається заблокувати рух демонстрантів вулицею Пекіна, 27 листопада 2022 року. Фото: AP

Китай збирається оголосити про пом’якшення своїх карантинних обмежень щодо COVID-19, а також скоротити масове тестування. Це станеться найближчими днями, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

До такого рішення країну підштовхнули масові протести людей проти жорстких карантинних обмежень.

У Китаї рівень захворюваності по всій країні залишається близьким до рекордно високого рівня. Але останніми днями деякі міста скасували карантин, а високопосадовець сказав, що здатність вірусу викликати захворювання слабшає, пише Reuters.

Органи охорони здоров’я, оголосивши про пом’якшення у своїх регіонах, не згадали про протести – найбільшу демонстрацію громадянської непокори в Китаї за багато років. Вона варіювалася від віче при запалених свічках у Пекіні до вуличних сутичок з поліцією в Гуанчжоу.

Заходи, які мають бути оголошені, включають скорочення використання масового тестування та регулярних тестів на нуклеїнові кислоти. Також йтиметься про дозвіл домашньої ізоляції для позитивних випадків і тісних контактів за певних умов, повідомили джерела.

Це дуже сильно відрізнятиметься від попередніх протоколів, коли цілі громади блокувалися, іноді на тижні, навіть після одного позитивного випадку.

Розчарування карантинними обмеженнями у КНР минулого тижня призвело до безпрецедентних демонстрацій публічної непокори в материковому Китаї з тих пір, як президент Сі Цзіньпін прийшов до влади в 2012 році, відзначає Reuters. Заворушення відбуваються на тлі вступу китайської економіки в нову еру набагато повільнішого зростання, ніж десятиліттями до того.

Що відомо про протести в Китаї

Безпосереднім поштовхом до демонстрацій стала смертельна пожежа в Урумчі, столиці Сіньцзяна, на крайньому північному заході Китаю в четвер. Тоді 10 людей, у тому числі троє дітей, загинули через те, що пожежні служби не змогли дістатись житлового будинку, охопленого вогнем.

Мешканці звинуватили в цьому заходи, пов’язані з карантином. Китайські чиновники ж заперечували, що в цьому винні обмеження, пов’язані з COVID-19, і заявили, що "здатність деяких жителів рятувати себе була надто слабкою", — це викликало хвилю гніву в китайських соцмережах.

Жителі Урумчі, одного з найбільш жорстко контрольованих міст Китаю в результаті масштабних заходів безпеки, вийшли на акцію протесту в п'ятницю, 25 листопада. У суботу та неділю протести поширились.

28 листопада стало відомо, що влада Китаю почала вводити у великі міста поліцейські підрозділи та техніку для придушення протестів проти "політики нульової терпимості" до COVID-19. За даними CNN, протести охопили щонайменше 16 великих міст Китаю.

Зокрема, 28 листопада китайська влада вивела велику кількість поліцейських підрозділів на вулиці Пекіна. Також поліція вдалася до активних дій у Шанхаї. Окрім того, китайська влада вивела поліцію й на вулиці інших великих міст, зокрема, Ченду та Уханя.

Учасники демонстрацій у китайських містах вигукували й антиурядові гасла — "геть Компартію" і "геть Сі Цзіньпіна".

Читайте також

У Китаї почались протести через політику "нульового ковіду"

На початок