У Китаї почались протести через політику "нульового ковіду"

У Китаї почались протести через політику "нульового ковіду"

У Китаї почались протести через політику "нульового ковіду"
Протести проти суворої політики "нульового COVID-19" відновилися в Шанхаї та Пекіні, продовжуючи серію демонстрацій, які поширилася по країні після того, як смертельна пожежа в квартирі в північно-західному місті Урумчі викликала сумніви щодо таких жорстких антивірусних заходів. Офіцери китайської поліції блокують доступ до місця, де зібралися протестувальники в Шанхаї, 27 листопада 2022 року. Фото: АР

У Китаї спалахнули протести через політику влади щодо коронавірусу. Люди невдоволені жорсткими обмеженнями.

Як пише The Washington Post, протести почались у містах і в університетських містечках по всьому Китаю. Зокрема демонстранти вийшли в Пекіні, Сіані та Нанкіні.

"Розчаровані та обурені громадяни вийшли на вулиці у рідкісній хвилі демонстрацій проти урядової політики "нульового ковіду", — зазначає видання.

Політика "нульового ковіду" передбачає перманентний локдаун, в якому Китай перебуває вже три роки. Спочатку це допомогло країні першою у світі відновити темпи зростання економіки. Однак надалі за перших ознак нової хвилі коронавірусу влада так само запроваджувала жорсткий карантин, що частково підривало споживання, торгівлю, туризм. Тоді як соціальне невдоволення зростало.

26 та 27 листопада жителі Шанхаю, найбільш густонаселеного міста Китаю, закликали припинити карантини через пандемію, скандуючи "Ми хочемо свободи" та "Розблокуйте весь Китай".

Окрім того, група протестувальників у Шанхаї скандувала: "Сі Цзіньпін, відійди!" і "Комуністична партія, у відставку!".

Єва Раммелу, голландська журналістка з Шанхаю, підтвердила The Washington Post, що фотографії та відео, які вона опублікувала у своєму підтвердженому обліковому записі Twitter, належать їй. На них — протестувальники, які тримають чисті аркуші паперу — символ протесту проти цензури в країні.

"Спочатку люди кричали про скасування локдауну в Сіньцзяні, а потім: «Сі Цзіньпін, піди у відставку, Комуністична партія піде у відставку!»", — сказав WP Чень, 29-річний житель Шанхаю, назвавши лише своє прізвище з міркувань безпеки.

Протестувальників розігнали близько 5 ранку. Чень додав, що він бачив близько десятка людей, які були заарештовані під час зіткнень поліції з протестувальниками.

Безпосереднім поштовхом до демонстрацій стала смертельна пожежа в Урумчі, столиці Сіньцзяна, на крайньому північному заході Китаю в четвер. Тоді 10 людей, у тому числі троє дітей, загинули через те, що пожежні служби не змогли дістатись житлового будинку, охопленого вогнем. Мешканці звинуватили в цьому заходи, пов’язані з карантином. Китайські чиновники ж заперечували, що в цьому винні обмеження, пов’язані з COVID-19, і заявили, що "здатність деяких жителів рятувати себе була надто слабкою", — це викликало хвилю гніву в китайських соцмережах.

Жителі Урумчі, одного з найбільш жорстко контрольованих міст Китаю в результаті масштабних заходів безпеки, вийшли на акцію протесту в п'ятницю, 25 листопада. У суботу та неділю протести поширились.

Що відомо

26 листопада повідомлялось, що Китай третій день поспіль б'є добові рекорди за кількістю хворих на коронавірус

Читайте також

Енергетична і продовольча безпека: лідер КНР на саміті G20 завуальовано розкритикував РФ

Сунак оголосив Китай загрозою, але заявив про готовність до співпраці

На початок