Влада Китаю почала вводити у великі міста поліцейські підрозділи та техніку для придушення протестів проти "політики нульової терпимості" до COVID-19.
За даними CNN, протести охопили щонайменше 16 великих міст Китаю.
"CNN підтвердив протести у 16 місцях, також повідомляється про протести, проведені в десятках інших міст та університетів по всій країні", — йдеться у повідомленні.
При цьому в той час, як у низці міст демонстранти переважно мирно розійшлись, деякі з них зустріли жорсткішу реакцію з боку влади, яка посилила заходи безпеки. Зокрема, 28 листопада китайська влада вивела велику кількість поліцейських підрозділів на вулиці Пекіна.
"У Пекіні в понеділок увечері, наступного дня після того, як там спалахнули протести, була помітна велика присутність поліції. Поліцейські машини вишикувалися вздовж вулиць у різних частинах столиці, зокрема біля Лянмацяо в центральному районі міста Чаоян, де в неділю ввечері зібрався великий натовп протестувальників", — пише видання.
За даними BBC, також поліція вдалася до активних дій у Шанхаї.
"Уздовж головної дороги протесту в Шанхаї були зведені великі бар'єри, і поліція здійснила кілька арештів. Вони заважають людям фотографувати протести та видаляють фотографії з їхніх пристроїв", — йдеться у повідомленні.
Окрім того, китайська влада вивела поліцію й на вулиці інших великих міст, зокрема, Ченду та Уханя. Як повідомляє Sky News, в Ухані та Шанхаї також помічена бронетехніка, поліцейські автомобілі й автобуси.
Демонстрації у китайських містах тривають третій день поспіль. Їхні учасники вигукують й антиурядові гасла — "геть Компартію" і "геть Сі Цзіньпіна".
Що відомо
- Безпосереднім поштовхом до демонстрацій стала смертельна пожежа в Урумчі, столиці Сіньцзяна, на крайньому північному заході Китаю в четвер. Тоді 10 людей, у тому числі троє дітей, загинули через те, що пожежні служби не змогли дістатись житлового будинку, охопленого вогнем.
- Мешканці звинуватили в цьому заходи, пов’язані з карантином. Китайські чиновники ж заперечували, що в цьому винні обмеження, пов’язані з COVID-19, і заявили, що "здатність деяких жителів рятувати себе була надто слабкою", — це викликало хвилю гніву в китайських соцмережах.
- Жителі Урумчі, одного з найбільш жорстко контрольованих міст Китаю в результаті масштабних заходів безпеки, вийшли на акцію протесту в п'ятницю, 25 листопада. У суботу та неділю протести поширились.
- 26 листопада повідомлялось, що Китай третій день поспіль б'є добові рекорди за кількістю хворих на COVID-19.